Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Španělský sabueso

Více informací o plemeni Španělský sabueso

Inzeráty plemene Španělský sabueso

Pro plemeno Španělský sabueso není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Španělský sabueso

Španělský honič  ( (Sabueso Espaňol)

30. května 2010 v 22:13    |  Plemena psů

Vzhled plemene

Podobnost vzhledu španělského honiče a plemen mastifů naznačuje, že je to starobylý pes. Existují dvě formy: monte , který má hmotnost asi 25kg a dosahuje 56cm výšky. Má tvrdou bílou srst a červenými nebo černými skvrnami; forma lebrero je menší, dosahuje výšky málo přes 51cm, a má obvykle větší plochy červené barvy.

Charakteristika plemene

Španělský sabueso je středně velký, silný a dobře stavěný pes. Tento pes je skvělým lovcem a při své práci je vždy soustředěný a vytrvalý. Zároveň se ale může využívat i jako služební pes u policie, což z něj dělá všestranného pomocníka. Španělský sabueso je naprosto oddaný svému pánovi, kterého velmi miluje. Jeho srst je krátká, lesklá a drsná a nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Za to je potřeba mu dopřát pravidelný pohyb a zátěž.

Historie plemene

Předpokládá se, že plemeno bylo přivezeno do oblasti Pyrenejského poloostrova pravděpodobně Féničany a doposud se tam jen velmi málo změnilo. Španělský sabueso je starodávné plemeno, které je známé již ze středověku. S největší pravděpodobností má svůj původ u starodávných keltských loveckých psů. Původně se tento pes využíval pro lovecké účely a k tomuto účelu se využívá i v dnešní době. Současně se nyní chová jako společník.

POZNÁMKA: Je především honičem; obvykle nebývá dobrým hlídacím psem nebo domácím mazlíčkem.

 

 

Více informací o plemeni Španělský sabueso