Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Saarlosův vlčák

Více informací o plemeni Saarlosův vlčák

Inzeráty plemene Saarlosův vlčák

Saarloosův vlčák

Saarloosův vlčák

Chovatelská stanice MIRAJA přijímá závazné reservace na štěňata SAV ze dvou vrhů, ze zahraničního krytí. Více na mirajacz.webnode.cz Tel. 605917744

Přidáno: 01.04.2015 21:13 | Saarlosův vlčák | Ústecký kraj

Zadáme štěňata Saarloosova vlčáka

Zadáme štěňata Saarloosova vlčáka

Chovatelská stanice Kalimero Bohemica zadá štěňata Saarloosova vlčáka z výjímečného spojení. Poprvé v ČR se narodí štěňata, jejichž rodiče jsou ze země původu. Celý vrh je po plně testovaných, zdravých rodičích. Hledáme seriozní majitele se zájmem o toto plemeno. Více informací na www.saarlooswolfhond.cz, na facebooku kalimerobohemica nebo na tel. +420739021210.

Přidáno: 26.03.2015 11:28 | Saarlosův vlčák | Hlavní město Praha

Více informací o plemeni Saarlosův vlčák

Saarlosův vlčák   (Saarloos Wolfhond)

Historie plemene

Saarlosův vlčák vznikl křížením domácího psa a vlka. První kříženci se narodili v Holandsku roku 1936. Zakladatelem tohoto plemene byl velký milovník přírody pan Leendert Saarloos. V minulosti bylo učiněno mnoho pokusů zkřížit psa s vlkem, i jmenovanému chovateli se křížení ze začátku nedařilo. Po jeho smrti došlo k úplnému propadu tohoto plemene. Jeho chovatelskou stanici se jménem "van de Kilstroom" převzala jeho teprve 17tiletá dcera Marijke se svojí matkou, které měly s udržením chovu velké problémy. Mnoho zvířat bylo umístěno v nouzových podmínkách u přátel a nadšenců těchto psů. Přežití vlčáků se zdálo být otázkou času. Našli se však zarytí nadšenci a milovníci tohoto plemene. Díky nim byli vlčáci zapsáni do holandské plemenné knihy (1975) a na počest svého tvůrce byl evropský vlčák přejmenován na Saarloosova vlčáka.

Povaha plemene

Saarloosův vlčák je společenský a rodinný pes s velmi jemnou a citlivou povahou. Ale je tak trochu i tvrdohlavý. K cizím lidem je rezervovaný pro někoho možná zbabělý. Opatrnosti není nikdy dost. K lidem, ke kterým mají důvěru, jsou neobyčejně milí, přítulní a odevzdaní. Jejich mazlení spočívá v co nejtěsnějším kontaktu s člověkem. K dětem jsou velmi jemní, citliví a nikdy nejsou a nesmí být agresivní. Milují doslova každou psí společnost a zcela bez problémů se začlení do jakékoliv „zdravé“ psí smečky. Přesně ví, kde je jejich místo a co si ke kterým členům mohou či nemohou dovolit. Jejich mimika a řeč těla jsou natolik výrazné, že se velmi rychle naučíte svému saarloosovi rozumět. I když téměř neštěkají, štěkat umí a pokud žijí ve smečce, rychle se od ostatních psů učí.  Násilím se u těchto psů ničeho nedosáhne. K výchově a výcviku je třeba použít pozitivní motivaci. Plná kapsa pamlsků a stále dobře naladěný trpělivý páníček je to pravé. Saarloosův vlčák je vhodný na dlouhé procházky do přírody, ale zrovna tak nepohrdne posezením u televize, kde s nekonečnou trpělivostí a přitulen k vám vydrží ležet celé hodiny. Štěňata velmi ráda okusují doslova cokoliv a tak nechat štěně samotné doma se rozhodně nedoporučuje. Oplocený pozemek či kotec na dobu nezbytně nutnou pokud jste v práci, je k umístění saarloose ideální. Saarloosovi vlčáci jsou velmi silně citově vázáni k lidem a prostředí, které znají. Nesnáší změny, jízdě autem se musí učit. Jsou velmi inteligentní, doslova čtou vaše myšlenky a jednu chybu již podruhé nezopakují. Jejich chování je kontrolováno daleko více vrozenými instinkty, než vůlí člověka, přestože své pána nade vše milují.

Péče

Saarloosův vlčák není náročný na péči. Pravidelné vyčesávání je samozřejmostí. Saarloos nevyžaduje ani velké množství pohybu. Pokud někdy nemá páníček čas, sarloos se velmi dobře přizpůsobí.

 

Více informací o plemeni Saarlosův vlčák