Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Pointr

Více informací o plemeni Pointr

Inzeráty plemene Pointr

Prodej štěňat Pointer

Prodej štěňat Pointer

Štěňata pointer- Nabídka Dobrý den, nabízím k prodeji štěňata pointrů z chovné stanice Od Hlubokého úvozu, Matka: Karen od Nezdického potoka Výstavy: CAJC 1x ,CAC 7x, Res.CAC 1x , CACIB 4x, Res.CACIB 2x, BOB 3x, Moravskoslezská národní výstava psů: V1, Národní vítěz,CAC, CAC ČMKU, BOB. Světová výstava Salzburg VD. Zkoušky: zkoušky vloh - I.c. 218 b. nos4, speciální vodní práce - III.c. 58 b. podzimní zkoušky - CACT I.c. 279 b. nos 4. Ze získaných titulů: Český šampion, Český grantšampion. Otec: Pluto z Knollovy školy Výstavy: CAC, res. CACIB Zkoušky: zkoušky vloh - I.c., podzimní zkoušky - I.c., speciální vodní práce - I.c., lesní zkoušky- I.c., všestranné zkoušky - I.c. Zájemci o štěňata, prosím, kontaktujte mne na tel. čísle: 720567914 E-mail: kudlicka.ol41@seznam.cz Jméno: Kudlička Oldřich Telefon: 720567914 E-mail: kudlicka.ol41@seznam.cz Cena: 6000

Přidáno: 11.05.2015 12:23 | Pointr | Jihomoravský kraj

Štěňata pointrů

Štěňata pointrů

Prodám štěňata anglických pointrů v barvě žlutobílé a černobílé. Štěňátka budou k odběru od 20.března kdy už budou plně naočkovaná. Štěňátka jsou s rodokmenem po rodičích výstavně vedených. Prckové jsou přivyklí na děti a domácí prostředí. Více fotek je možné k nahlédnutí na rajce.net pod heslem pointergeret, kde jsou k vidění i sourozenci z loňského roku. Nezávazná návštěva vítána tel: 731178425 nebo na olivap6@seznam.cz cena je 6000,-

Přidáno: 16.02.2015 10:52 | Pointr | Jihomoravský kraj

štěňata pointrů

štěňata pointrů

štěňata anglických pointrů v barvě žluto a černobílé. Štěňátka jsou zvyklá na děti.Štěňátka budou k odběru od 15.března,kdy budou plně naočkovaná a s průkazem původu (rodokmenem). Nezávazná návštěva vítána. Telefon:731178425 nebo olivap6@seznam.cz Fotky jak prckové rostou budou na rajče.net pod heslem pointergeret. Cena 6000,.

Přidáno: 08.02.2015 09:45 | Pointr | Jihomoravský kraj

Více informací o plemeni Pointr

Pointr   (English Pointer)

Povaha plemene

Pointr je často přezdíván králem loveckých psů, ale je vhodný i jako rodinný přítel. Je to pes ušlechtilé, jemné a laskavé povahy. Svému pánovi je oddán a má pěkný vztah k dětem. Je inteligentní a lehce cvičitelný. Pointr je bystrý pes, který je ochotný plnit páníčkovy rozkazy, dobře si pamatuje a umí své schopnosti rozvíjet. Je výborný komunikativní kamarád a zábavný společník. Je přirozeně sebevědomý a nebojácný, není agresivní. Jako lovecký pes se pointr projevuje mimořádně citlivými smysly, rychle reaguje na zápach. Je velmi rychlý, hbitý, neúnavný a temperamentní. Výborně si vede i na nejrůznějších psích soutěžích, vévodí v polním hledání. Při mimoloveckých aktivitách je skvělý v agility a svou povahou je vhodný na canisterapii. Pointr se průměrně dožívá 13 až 14 let.

Popis

Pointr je vyváženě stavěný elegantní hladkosrstý ohař, který zaujme hrdým a ušlechtilým držením těla. V kohoutku měří 63 až 69 cm, fena 61 až 66 cm. Váží mezi 20 až 30 kg. Tělo je kvadratického formátu, s hlubokým hrudníkem, krátkým a silným hřbetem. Končetiny jsou rovné, zadní hodně osvalené. Ocas je středně dlouhý, na konci se zužuje, je nesený horizontálně. Krk je dlouhý a svalnatý. Hlava má přiměřeně velkou mozkovnu i čenich. Stop je výrazný, linie nosu prohnutá. Oči má středně velké, hnědé, dodávající mu inteligentní bystrý výraz. Uši jsou vysoko nasazené a přiléhající k lícím. Srst má pointr krátkou, hladkou a pěkně lesklou. Zbarvení je povoleno jednobarevné - černé, plavé nebo kofeinové; dvoubarevné - černobílé, žlutobílé nebo červenobílé; i trojbarevné. U některých jednobarevných jedinců se mohou vyskytovat bílé skvrny na čenichu, koncích tlap, hrudníku a hrdle.

Základní péče o psa

Pointr nemá žádné zvláštní nároky. Srst stačí občas kartáčovat, především v době línání. Je vhodnější nechovat jej v bytě, i pes žijící venku by ale měl mít příjemný, teplý a měkký pelíšek, aby nedocházelo k otlakům. Pointr není zatížen genetickými vadami nebo nemocemi. Potřebuje dostatek pohybu, velký výběh nebo dlouhé procházky.

Historie plemene 

Pointr je jediný hladkosrstý ohař, který pochází z britských ostrovů. Vyšlechtěn byl v 18. století a pravděpodobně pochází ze španělských ohařů dovezených do Anglie. Ti byli údajně dále kříženi s italskými ohaři a foxhoundy. V současnosti je to plemeno rozšířené i za hranicemi Velké Británie a je velmi oblíbené.

Více informací o plemeni Pointr