Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Německý honič

Více informací o plemeni Německý honič

Inzeráty plemene Německý honič

Pro plemeno Německý honič není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Německý honič

Německý honič (brakýř)  (angl.: German Hound; něm.: Deutsche Bracke)

Charakteristika plemena

Německý honič je pes s loveckými pudy. Má velkou výdrž a na lovu je neunavitelný. Ale doma je to milý a citlivý pes. Proto je vhodný také do rodiny. S dětmi vychází dobře, ale cizí návštěvu hlasitě ohlásí.

Historie

Toto plemeno bylo vyšlechtěno v Německu. Jeho blízcí příbuzní jsou vestfálští lovečtí psi a zauerlandští honiči. Dříve se využívali výhradně jako lovečtí psi, nyní jsou to také společenští psi.

Popis plemene německý honič

Německý honič je středně velký pes. Je to velmi dobře stavěný, houževnatý pes, předurčený k lovu. Brakýř má velké, jasné a světlé oči. Uši má středně velké, natočené dopředu, přiléhající k hlavě. Tento pes má dlouhé, dobře formované nohy a okrouhlé kočičí tlapky. Jeho ocas je dlouhý a silný. Srst německého honiče je hladká a krátká. Zbarvení srsti je od červené až po žlutou, s černým sedlem nebo pláštěm, s bílou lysinkou, límcem a bílými odznaky na hrudi, koncích končetin a na konci ocasu. Podsada má světlou barvu. Německý honič má velmi rád pohyb a většinou také rád plave. Velikost v kohoutku je v rozmezí 40 až 53 cm, hmotnost plemene se neuvádí. Německý honič se dožívá průměrně 12 až 14 let.

Charakter

Německý honič je přátelský a společenský pes. Je velmi samostatný a ostražitý. Má výborný čich a je výborným loveckým psem. Brakýř je ale také velmi citlivý, ostýchavý a zvědavý.

Péče o německého honiče

Srst německého honiče nevyžaduje příliš mnoho péče. Postačí občasné pročesání gumovým kartáčem, aby se odstranily odumřelé a uvolněné chlupy. Také by se měla pravidelně kontrolovat čistota zvukovodu. Vzhledem ke svým loveckým pudům a velké aktivitě potřebuje tento pes dostatek pohybu.

Výchova

Německý honič je inteligentní pes a rychle chápe, co se od něj očekává. Proto není příliš složité brakýře vychovat. K výchově však musíme přistupovat s trpělivostí a pochopením. Přílišným drilem bychom mohli narušit jeho přátelskou a otevřenou povahu.

 

Více informací o plemeni Německý honič