Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Malý münsterlandský ohař

Více informací o plemeni Malý münsterlandský ohař

Inzeráty plemene Malý münsterlandský ohař

Pejsci malého münsterlanda s PP. Právě k odběru!

Pejsci malého münsterlanda s PP. Právě k odběru!

Chovatelská stanice Badaine nabízí poslední volné pejsky z krytí v Německu s pracovními a výstavními předpoklady. Matka: Babette Badaine: PZ a SZVP v I.ceně, nos 4, DKK: 0/1 Otec: Beethoven vom Dürren Grund (Německo): VZP, VGP, VJP, VStP, VSwP. Malý münsterland je vhodný pro aktivní majitele, kteří budou důslední v jeho výchově a výcviku. Může z něj být skvělý lovecký pes nebo parťák na sport, vždy ale věrný přítel, výborný k dětem. D´Artagnan, Draco a Darth Vader jsou plně socializovaní, vymazlení a řádně akční kluci:) Každý dostane na cestu k nové rodině startovní balíček. Kupní smlouva a chovatelský servis samozřejmostí. Více fotek a informací na našich webových stránkách. S dotazy se neváhejte obracet na telefon nebo mail, všechny ráda zodpovím.

Přidáno: 08.05.2015 20:59 | Malý münsterlandský ohař | Ústecký kraj

Štěňátka Malého münsterlandského ohaře s PP

Štěňátka Malého münsterlandského ohaře s PP

Přijímáme záznamy na štěňátka ze zahraničního krytí. Předpokládané narození štěňátek na začátku března. Matka: Babette Badaine: PZ i SZVP v I.ceně, nos 4, CAJC, BOJ, 2xCAC, CACIB, BOB, DKK: 0/1 Otec: Beethoven vom Dürren Grund (Německo): HZP, IVGP, VGP, VJP, VStP, VSwP, DKK 0/0. Oba rodiče jsou milé povahy, aktivní a využíváni v lovecké praxi. MMO vyžaduje velkou míru pohybu, vyznačuje se silnou chutí k lovecké práci. Je ale zároveň skvělé k dětem nebo jako parťák na sport. Každému štěňátku dáme na cestu k nové rodině startovní balíček. Kupní smlouva samozřejmostí. Rádi poradíme s výcvikem i výstavami. Zájemce rádi přivítáme na nezávazné návštěvě! Více fotek a informací na našich webových stránkách.

Přidáno: 17.02.2015 23:14 | Malý münsterlandský ohař | Ústecký kraj

Štěňata Malého münsterlandského ohaře - MMO

Štěňata Malého münsterlandského ohaře - MMO

Prodám Štěňata MMO ze stanice Isabellental. Oba rodiče používáni k lovu. Otec: ZV, PZ, LZ I.cena SVP I. cena Výstavy - výborný MVP- BOB, CACIB, 2x CAC, res. CACIB. DKK 0/0. Matka: ZV, PZ, LZ, SVP I.cena - výborná MVP - BOS, CACIB, CAC, DKK 0/0 Štěňata budou k odběru po 19.2.2015 a jsou z ověřeného spojení obou rodičů a jde o poslední vrh. Kontakt: 776 03 02 25, e-mail: munsterland@seznam.cz Po domluvě je možné se přijet na celý vrh štěňátek přijet podívat. Web: https://www.facebook.com/Jakub.Umprecht?fref=ts

Přidáno: 06.01.2015 10:46 | Malý münsterlandský ohař | Plzeňský kraj

Více informací o plemeni Malý münsterlandský ohař

Malý münsterlandský ohař

Povaha plemene

Malý münsterlandský ohař je inteligentní, poslušný a mírumilovný pes. Má pozitivní vztah k životu a nekomplikovanou a veselou povahu. Je to neúnavný a houževnatý pracovník, doma se však chová klidně. Je velmi oddaný svému pánovi a celé rodině. Malý münsterlandský ohař si obvykle velmi dobře rozumí s dětmi, jinými psy nebo domácími zvířaty. K cizím lidem se chová přátelsky, ale děje-li se něco podezřelého, rozštěká se. Moc dobrý hlídač však není, štěkáním to většinou i skončí. Miluje aportování a také velmi rád plave. Dobře se bude cítit i ve městě, ale je potřeba mu zajistit dostatek pohybu.

Popis malého münsterlandského ohaře

Malý münsterlandský ohař dorůstá výšky 52 - 56 cm (psi), feny 50 - 54 cm a dosahuje váhy okolo 15 kg. Průměrná délka je 13-14 let. Suchá hlava je mírně klenutá, lebka nesmí být příliš široká. Malé hluboko posazené oči mají nejlépe tmavohnědou barvu. Silná tlama je rovná a dlouhá, nosní houba je čistě hnědá. Vysoko nasazené uši jsou široké a na koncích zašpičatělé. Jsou svěšené a přiléhají k hlavě. Hruď má hlubokou, hřbet je kratší nebo středně dlouhý. Bedra jsou široká a silná. Středně dlouhý ocas je nošen rovně, jeho poslední třetina může být mírně ohnutá vzhůru. Rovné nohy mají kompaktní a okrouhlé tlapky. Toto plemeno dospívá až ve třech letech. Srst malého münsterlandského ohaře je středně dlouhá, hladká, rovná nebo může být i mírně zvlněná. Zbarvení je hnědé s bílou nebo bílá s hnědou.

Základní péče o psa

Srst je třeba dvakrát týdně kartáčovat a česat. Občas se v hnědých částech objeví světlejší chlupy. Jedná se o starou srst a je třeba ji trimovat. Kontrolujte zvukovod a odstraňujte přebytečné chlupy, abyste předešli zánětům. Malý münsterlandský ohař rád vyhoví svému pánovi a snadno chápe. Potřebuje laskavou a důslednou výchovu. Toto plemeno je v první řadě loveckým psem, který potřebuje dostatek pohybu a pracovního vyžití. Berte jej na delší procházky a nechejte ho aportovat nebo si zaplavat. Na počasí tento pes moc nedbá. Rád si zaplave jak za slunečného dne, tak v dešti. Proto toto plemeno je optimální lovecký výcvik, stejně dobře se však uplatní v obratnosti nebo míčových hrách.

Historie plemene malý münsterlandský ohař

Malý münsterlandský ohař vznikl v Německu v kraji Münsterland v 20. století. Tento univerzální lovecký pes pochází ze zbylých jedinců starého sokolnického psa zkříženého s dalšími evropskými, loveckými psy. Tento tzv. ptačí pes se měl původně používat na lovu společně se sokoly a sítěmi, ale než se ho podařilo ve 20. století znovu vyšlechtit, jeho přežití záviselo na tom, zda bude chován jako společník. O jeho opětovné vyšlechtění se zasloužil především Edmond Lenský, který roku 1912 založil klub Malého münsterlandského ohaře.

 

Více informací o plemeni Malý münsterlandský ohař