Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Maďarský ohař krátkosrstý

Více informací o plemeni Maďarský ohař krátkosrstý

Inzeráty plemene Maďarský ohař krátkosrstý

Štěňata MOK Viszla

Štěňata MOK Viszla

Nabízíme k zadání do dobrých rukou štěňátka krátkosrstého ohaře Viszla. Narozena 18.12.2014. Štěňátka budou odčervená a očkovaná. Rodiče i štěňata jsou bez PP. Možná návštěva. Pejskové jsou stvořená do rodin s dětmi.Nyní už se pěkně rozkoukávají a začínají dovádět se svými sourozenci.

Přidáno: 30.01.2015 10:45 | Maďarský ohař krátkosrstý | Středočeský kraj

Štěňata MOK Viszla

Štěňata MOK Viszla

Nabízíme k zadání do dobrých rukou štěňátka krátkosrstého ohaře Viszla. Štěnátka budou odčervená a očkovaná. Rodiče i štěňata jsou bez PP. Možná návštěva. Pejskové jsou stvořená do rodin s dětmi.Odběr od 7.2.

Přidáno: 28.01.2015 18:58 | Maďarský ohař krátkosrstý | Středočeský kraj

Štěňátka Maďarského ohaře

Štěňátka Maďarského ohaře

Nabízíme k zadání do dobrých rukou štěňátka krátkosrstého ohaře Viszla. Narozena 18.12.2014. Štěnátka budou odčervená a očkovaná. Rodiče i štěňata jsou bez PP. Možná návštěva ve cca. 4 týdnech. Pejskové jsou stvořená do rodin s dětmi.Nyní už se pěkně rozkoukávají a začínají dovádět se svými sourozenci. Cena fenka 6tis a pejsek 5tis

Přidáno: 07.01.2015 12:13 | Maďarský ohař krátkosrstý | Středočeský kraj

Štěňata MOK Viszla

Štěňata MOK Viszla

Nabízíme k zadání do dobrých rukou štěňátka krátkosrstého ohaře Viszla. Štěnátka budou odčervená a očkovaná. Rodiče i štěňata jsou bez PP. Možná návštěva ve cca. 4 týdnech. Pejskové jsou stvořená do rodin s dětmi.

Přidáno: 19.12.2014 15:17 | Maďarský ohař krátkosrstý | Středočeský kraj

Štěňata MOK bez PP

Štěňata MOK bez PP

Nabízíme štěňátka Maďarského ohaře krátkosrstého (MOK,VIZSLA)bez PP.Po dobrých rodičích,100% zdraví. Štěňata se narodí cca 17.prosince k odběru budou tedy v únoru. Štěnata budou očkovaná,odčervená,zvyklá na pevnou stravu Purina PRO-PLAN na fotografiích štěňata z minulého vrhu.Nyní si už můžete štěňátko zamluvit dopředu.

Přidáno: 05.12.2014 14:22 | Maďarský ohař krátkosrstý | Jihomoravský kraj

Více informací o plemeni Maďarský ohař krátkosrstý

Maďarský ohař krátkosrstý    (Viszla)

Charakter plemene

Maďarský ohař je velmi živý a veselý pes a plný chuti do života. Má přítulnou povahu a doslova nesnáší hrubé zacházení. Nesmí být bázlivý a už vůbec ne agresivní. Velice dobře se snáší s dětmi a miluje celou rodinu. I přes jeho značný temperament je dobře cvičitelný a velmi vyrovnaný. To znamená, že dobrý pes chápe svou pozici a svého majitele následuje a neustále s ním udržuje kontakt, což je pro tyto psy typické. Zároveň má vysoké pracovní nasazení a rozhodně se nebude chtít celý den nudit někde v koutě. Plemeno vyniká především v praktických loveckých disciplínách, což je vzhledem k jeho původu, pochopitelné. Pohybuje se výborně na poli, v lese i ve vodě. Skvěle zvládá obtížné povětrnostní podmínky a náročný terén. Je výborný stopař, má pevné vystavování, vynikající vlohy pro přinášení a cílevědomé sledování stopy na vodě. Nesmí projevovat bázlivost po výstřelu, strach ze zvěře, absenci vloh k vystavování a přinášení a nechuť k vodní práci.

Popis maďarského ohaře

Kohoutková výška psa činí 58 až 64 cm, feny 54 až 60 cm. Statická a dynamická vyrovnanost a symetrie jsou ale důležitější než v centimetrech naměřená výška. Váha maďarského ohaře se pohybuje mezi 22 až 30 kg. Tělo psa je pokryto krátkou a hustou srstí bez podsady. Má být tvrdá. Vyskytují se různé odstíny žemlové barvy. Červené, hnědavé nebo vybledlé barevné tóny jsou nežádoucí. Menší bílé skvrny jsou povoleny. Barva pysků a očních víček má být stejná, jako barva nosu. Celkově působí pes velice lehce a elegantně. Pes má vyzařovat krásu a sílu. Tělo je velice svalnaté a suché. Typickým pohybem je prostorný a elegantní klus. V zemích, kde není kupírování zákonem zakázáno, se s ohledem k loveckému využití ocas krátí o jednu čtvrtinu. Pokud není zkrácen, dosahuje až k hlezennímu kloubu, je zašpičatělý a dobře osrstěný. Existuje i vzácnější maďarský ohař drátosrstý, který je robustnější než krátkosrstý ohař. Srst drátosrstého ohaře je delší, velmi hustá a tvrdá.

Základní péče o psa

Přemýšleli jste o tom, jestli je možné chovat plemeno viszla v bytě? Ano je to možné, výborné povahové vlastnosti dovolují chovat toto čilé lovecké plemeno v bytě. Jedinou, ale o to náročnější podmínkou je dostatek pohybu a velká fyzická zátěž, kterou pes vyžaduje denně. Proto se velice hodí ke sportovcům, aktivním rodinám a příznivcům myslivosti. Uchovnění je podmíněné složením pracovní zkoušky.

Historie plemene maďarský ohař

Kořeny maďarských ohařů sahají tisíce let zpět, k původním maďarským slídičům. Docházelo k nekontrolovanému křížení s různými loveckými psy. V 15. - 16. stol. se tito psi křížili se žlutými tureckými rasami. V 19. stol. byli do plemena cíleně a postupně přikříženi: anglický pointer, anglický setr, německý krátkosrstý ohař a dokonce i hannoverský barvář. Díky tomu je dnes maďarský ohař výborné lovecké plemeno s mnoha výbornými vlastnostmi. Plemeno bylo uznáno FCI v roce 1936 a dnes je rozšířeno v Evropě i v USA.

Více informací o plemeni Maďarský ohař krátkosrstý