Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Thajský ridgeback

Více informací o plemeni Thajský ridgeback

Inzeráty plemene Thajský ridgeback

Thajský ridgeback - modrá a černá štěňátka

Thajský ridgeback - modrá a černá štěňátka

Chovatelská stanice Thaiczech v Plzni nabízí modrá a černá štěňátka Thajského ridgebacka z atraktivního spojení. Matka - Multišampionka, import Německo, otec - Šampion, import Thajsko. Oba rodiče mají přátelskou, vyrovnanou a bezproblémovou povahu, vyšetření na DKK s výsledkem A/A. Štěňátka jsou narozena 21.11.2014. K odběru od poloviny ledna. Web: www.thaiczech.eu Odkaz na FB stránku https://www.facebook.com/ThaiRidgebackThaiczech

Přidáno: 25.11.2014 11:32 | Thajský ridgeback | Plzeňský kraj

Více informací o plemeni Thajský ridgeback

Thajský ridgeback   (Thailand Ridgeback)

Povaha plemene

Thajský ridgeback je velmi inteligentní, aktivní a milé plemeno. Má velmi rád pohyb. Pozorně sleduje své okolí, proto je dobrým hlídačem. Svému pánovi je věrný, rád pobývá v jeho společnosti. Samotu nese velmi špatně. Lze jej vycvičit k poslušnosti, ale nikdy se nechová otrocky. Velmi rádi se mazlí. Dokáže být i značně svéhlavý a jednat samostatně. Pes odchovaný v západní civilizaci nemá problémy se začleněním do společnosti a snáší se i s kočkami. Vychází dobře i s dětmi, ale nesmí jej popichovat. Jedinci, kteří pochází ze země původu, mají problémy s přizpůsobením. Proto je lepší si pořizovat psa ve vlastní zemi. Thajský ridgeback má silně vyvinutý lovecký instinkt. Je to výborný skokan a ani dvoumetrový plot mu není překážkou.

Popis plemene

Thajský ridgeback dorůstá výšky okolo 60 cm v kohoutku a dosahuje váhy přibližně 30 kg. Průměrná délka života je 10 až 12 let. Hlava je plochá, čenich dlouhý. Nápadným znakem jsou vrásky na čele. Velké, trojúhelníkovité uši jsou umístěny daleko od sebe a jsou vztyčené. Oči jsou středně velké, oválné a mají hnědou barvu. Skus je nůžkový. Thajský ridgeback je středně velký pes čtvercového formátu s dobře vyvinutým svalstvem. Hřbet a bedra jsou silné, záď je mírně klenutá. U kořene silný ocas se směrem ke špičce postupně zužuje a je nošen vzhůru. Končetiny má pes rovné a rovnoběžně postavené. Srst je velmi krátká a na omak sametová. Typickým znakem je pruh srsti na zádech tzv. ridge, která roste v protisměru vůči ostatní srsti. Thajský ridgeback se vyskytuje v různých odstínech modré, velmi světle hnědé a v černé barvě srsti.

Péče o plemeno

Srst thajského ridgebacka vyžaduje minimální péči. Je velmi krátká a téměř nelíná. Občas ji vykartáčujte masážní gumovou rukavicí. Plemeno je velmi inteligentní a je schopné se mnoho naučit, ale bývá často velmi svéhlavé a tak je zapotřebí pevná, ale vlídná výchova. Je třeba psa odměňovat, aby neztratil motivaci. Thajský ridgeback vyžaduje značné množství pohybu. Vhodnou aktivitou je běh vedle kola a dlouhé procházky. Většina ridgebacků neholduje hrám s míčkem nebo plavání.

Historie plemene 

Thajský ridgeback je ve své domovině, tedy Thajsku, znám již od středověku. Díky této izolaci se mezi sebou množili pouze čistokrevní jedinci, nedošlo k přikřížení ras z Evropy, a tak vzniklo toto unikátní plemeno. Toto plemeno je mimo svou zem téměř neznámé a teprve nedávno na něj narazil americký milovník psů. Původním posláním tohoto psa bylo pomáhat při lovu a hlídat majetek. Dnes je to spíše rodinný společník.

Více informací o plemeni Thajský ridgeback