Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Telomian

Inzeráty plemene: Telomian

Popis plemene: Telomian

Malajsijský Telomian

Charakteristika plemene

je vzácné plemeno středoasijské psa. Nejen, že je to pes vzácné, to je také docela staré. Toto staré plemeno si určitě zaslouží větší uznání. Telomian je psí plemeno vyšlechtěné v Malajsii, vznikl křížením dinga a basenjiho. Původně sloužil rybářům a lovcům, v současné době je spíše oblíbeným společníkem pro rodiny s dětmi. Telomiana organizace FCI neuznává.

Péče o srst

Péče o srst není příliš náročná. Pro každodenní kartáčování je vhodné použít kartáč s přírodními štětinami nebo klasický drátěný kartáč. Pravidelné kartáčování je vhodné, odstraní se tak uvolněná srst. Dále slouží ke stimulaci jejího přirozeného promašťování a k odstranění nečistot.

Výchova štěněte

Výchova štěněte probíhá většinou bez problémů, měla by začít již od ranného věku štěněte. Výchova musí být důsledná, ale také založená na vzájemném respektu. Povaha psa není komplikovaná a jakmile pochopí vaše pravidla, nebude je porušovat.

 

Charakteristika plemene: Telomian

FCI - Neuznané plemeno.   Telomian

Země původu: Telomian je plemenem vyšlechtěným v Malajsii.

Použití: Původně sloužil rybářům a lovcům, v současné době je spíše oblíbeným společníkem pro rodiny s dětmi.

Krátké historické shrnutí

Vznikl křížením dinga a basenji. V minulosti tyto psy chovali Aboridžiniové, neboť jejich způsob života a způsob života Telomianů byl stejný. Telomian žil tehdy v těsné blízkosti svých pánů a živil se tím, čím oni. Telomian byl vynikajícím rybářem, lovcem a ochráncem svých pánů před hady. V současnosti jsou příslušníci tohoto plemene o něco větší než jejich předci. Telomian není oficiálně uznaným plemenem.

Celkový vzhled

Telomian je plemenem psů skupiny primitivních typů. Telomian je pes pevné konstituce a kompaktního formátu.

Hlava

je středně velká s vráskami jako u basenji.

Uši:  jsou vzpřímené a na koncích zakulacené.

Výška a hmotnost

Výška v kohoutku

38 až 48 cm.

Hmotnost

8 až 13 kg.

Osrstění

Srst

Telomian má krátkou a hladkou srst.

Zbarvení

je v libovolném odstínu sobolí barvy s bílými znaky. Někdy je na bílých znacích grošování.

Povaha / Temperament

Telomian je plemenem velice chytrých psů, kteří jsou nejen důvtipní, ale také naprosto oddaní svému pánovi. Shodnou se s celou rodinou, jsou výbornými společníky a ochránci.Telomian je plemenem velice chytrých psů, kteří jsou nejen důvtipní, ale také naprosto oddaní svému pánovi. Shodnou se s celou rodinou, jsou výbornými společníky a ochránci

Péče o plemeno

Telomian potřebuje dostatek pravidelného pohybu. Jinak nevyžaduje žádnou zvláštní péči.
PLEMENO:

Inzeráty plemene: Telomian