Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Plavý bretaňský baset

Více informací o plemeni Plavý bretaňský baset

Inzeráty plemene Plavý bretaňský baset

Pro plemeno Plavý bretaňský baset není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Plavý bretaňský baset

Plavý bretaňský baset    (Basset Fauve de Bretagne)

Povaha plemene

Plavý bretaňský baset je především vášnivý lovec, dnes je ale chován i jako velmi příjemný a kamarádský společník. Má vyváženou, nekomplikovanou povahu, snadno se přizpůsobuje a přátelí se i s dětmi. Na soužití s kočkami a jinými zvířecími obyvateli je potřeba jej trochu připravit. Plavý bretaňský baset je však inteligentní a družný pes, takže se sžívá poměrně snadno, samozřejmě existují výjimky. Při lovu je velmi vytrvalý, odvážný a tvrdě jde za svým cílem, to z něj dělá výjimečného lovce, který si svou pověst zaslouží. Je to odolné a temperamentní plemeno milující pohyb. Plavý bretaňský baset se průměrně dožívá 12 až 14 let.

Popis 

Plavý bretaňský baset je pes menšího vzrůstu a poněkud zavalité konstituce těla, je však velmi pohyblivý. Jeho výška se pohybuje od 32 do 38 cm, váží mezi 16 až 18 kg. Je to svalnatý pes s krátkým a širokým hřbetem, silnými bedry a hlubokým hrudníkem. Ocas je středně dlouhý, směrem ke špičce se zužuje, při vzrušení je nesený nad úrovní hřbetu. Končetiny jsou přiměřeně svalnaté, tlapky jsou opatřeny silnými drápky. Lebku má plavý bretaňský baset poměrně dlouhou, se zřetelným tylovým výčnělkem. Stop je výrazný. Nos má černý s dobře otevřenými nozdrami. Zuby jsou silné, skus nůžkový. Oči jsou tmavé, živé. Uši má zavěšené, dlouhé a porostlé jemnou srstí. Srst má plavý bretaňský baset krátkou a tvrdou. Zbarvení je povolené plavé, v různých odstínech od zlaté po cihlovou.

Základní péče o psa

Plavý bretaňský baset nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Musí se mu pouze odstraňovat přebytečné chlupy ze zvukovodů a stříhat drápy. Srst by se měla pravidelně česat a zhruba dvakrát do roka trimovat. Vzhledem k jeho energii je potřeba, aby měl dostatečný pohyb. Plavý bretaňský baset má rád dlouhé procházky. Často se také chová ve smečkách.

Historie plemene 

Plavý bretaňský baset pochází z plavého bretaňského griffona. V Bretani je populární už od 19. století, jeho sláva po celé Francii se pak rozšířila v první polovině minulého století. Získal si téměř národní pověst, kterou posílilo jeho několikeré vítězství v lovu králíků ve French Cupu.

Více informací o plemeni Plavý bretaňský baset