Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Pinč-harlekýn

Více informací o plemeni Pinč-harlekýn

Inzeráty plemene Pinč-harlekýn

Pro plemeno Pinč-harlekýn není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Pinč-harlekýn

Pinč-harlekýn

Historie

je plemeno, které má svůj původ v Německu. Jsou ještě dnes poměrně vzácní a velmidrazí. zaplatit hodně peněz za jeden. Co je odlišuje od standardního Trpasličího pinče je jejich zbarvení. Byli chováni pomocí psů s vzácným merle genem, který je dominantní. Vzhledem k dominanci merle genu, nebylo obtížné produkovat psy, kteří měli tu správnou barevnost, ale zároveň tam bylo mnoho zdravotních problémů, které byly dodány spolu s ním, takže počty zdravých, byly velmi nízké. Nakonec Pinč-harlekýni vyhynuli kvůli mnoha dědičným problémům, které měli. Dnes se Pinč-harlekýn začal vracet  na scénu. Chovatelé začali používat chovný druh s merle genem a spojit je zpět se standardním trpasličím pinčem.

Popis

Pinč-harlekýn má širokou lebku, která se zužuje dopředu do tlamy, je poměrně dlouhá. Uši mohou být buď oříznuté nebo ponechat přirozené. Oči jsou hnědé, černé, modré nebo zelené, a mohou být dvoubarevné. Podle plemene norem, Pinč-harlekýn by měl být mezi 4 a 26 liber váhy, v závislosti na tom, zda jsou hračku, miniaturní, nebo standardní velikosti. Měl by být mezi 6 až 24 cm vysoký, měřeno od země ke kohoutku. Nohy by měly být přiměřené délky těla a hrudní končetiny by měly být zcela rovné.Ocas je obvykle ukotvený na palec nebo dva dlouhé, a je nesen mírně nahoru.

Péče

Pinč-harlekýn má krátkou délku srsti, která je hladká a je těsně na kůži. Přípustné zbarvení srsti jsou merle, žíhaná, strakatá nebo kombinace vzoru. Jejich péče o srst není těžká .Důkladné kartáčování jednou týdně tvrdým kartáčkem .Pes může se koupat, pokud to nezbytně nutné, ale to by nemělo být  příliš často, aby se  nezbavila srst přírodních ochranných olejů .Pinč-harlekýni jsou inteligentní psi, kteří mohou být vycvičeni poměrně snadno s dobrým cvičitelem.

Pinč-harlekýni jsou vynikající společníci, kteří se silně přilnou ke svému majiteli a rodině a jsou rádi, když jsou s lidmi, kteří o něj pečují . Toto plemeno se obvykle dobře snáší  s dětmi, pokud jsou děti laskavé a ví, jak zacházet se psem. Jsou skvělí hlídací psi, protože jsou extrémně loajální a budou štěkat, abyste věděli, že se někdo blíží, nebo pokud cítí nějaké nebezpečí, ale neměli by být vnímáni jako hlídací psi .

Měli by mít alespoň svižnou procházku denně, nějakou dobu i běžet a hrát si mimo vodítko.

Více informací o plemeni Pinč-harlekýn