Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Německý špic trpasličí

Více informací o plemeni Německý špic trpasličí

Inzeráty plemene Německý špic trpasličí

německý špic trpasličí pomeranian

německý špic trpasličí pomeranian

štěně bez PP, po rodičích s pp, barva vlkošedá, pouze pejsek !!

Přidáno: 09.02.2015 15:51 | Německý špic trpasličí | Jihočeský kraj

trpasličí špic pomeranian

trpasličí špic pomeranian

německý špic trpasličí , štěně pejsek bez PP, po rodičích s PP, typ pomeranian

Přidáno: 05.02.2015 15:26 | Německý špic trpasličí | Jihočeský kraj

Pomeranian / Německý špic trpasličí s PP

Pomeranian / Německý špic trpasličí s PP

Luxusní maličké společenské plemeno. Prodám pejsky v exotických barvách, hnědá a vlkohnědá. Pouze několik jedinců v ČR. Očkovaní, čipovaní, s Europasem. Vychovaní v rodině. Jsou po kvalitních rodičích. Nepříbuzní do chovu hnědých. Hezký typ, odběr možný ihned. Mob: +420 776 144 160.

Přidáno: 15.12.2014 14:36 | Německý špic trpasličí | Zlínský kraj

Pomeranian / Trpasličí špic s PP

Pomeranian / Trpasličí špic s PP

Luxusní maličké společenské plemeno, dva pejsci v barvě bílé a černé, právě k odběru. Jsou nádherní, s bohatou srstí, krátkým čumáčkem. Očkovaní, čipovaní, s Europasem. Vychovaní v rodině. Mob: +420 776 144 160, +420 775 941 242.

Přidáno: 15.12.2014 13:49 | Německý špic trpasličí | Zlínský kraj

Více informací o plemeni Německý špic trpasličí

Německý špic trpasličí  (angl.: German Spitz - Pomeranian; něm.: Deutscher spitz - Zwerspitz)

Charakteristika

Ač malý vzrůstem, velký osobností. Trpasličí německý špic je veselý a hlasitý hlídač. Přes svůj malý vzhled je smělý a udatný, není ale agresivní. Občas může být jeho vystupování k ostatním psům až troufalé. K cizím lidem bývá nedůvěřivý, ale když se ujistí, že nehrozí jemu ani jeho smečce nebezpečí, rád se spřátelí. Doma je to v prvé řadě hlídač a mazel. Hodí se do bytu, není náročný na prostor a pohyb, je ale třeba počítat s tím, že často štěká. Jeho výchova není příliš obtížná a jeho učenlivost je výborná. Vychází dobře s dětmi, ale hodí se až k těm, které už vědí, že mu mohou třeba nechtíc při hře ublížit. Protože je malý a musí si poradit s mnoha situacemi, které velké psy netrápí, je i značně učenlivý.

Kdo touží po malém, chundelatém a spolehlivém hlídači do bytu a doprovodu na procházky a přiměřeně náročné výlety, měl by trpasličího špice vzít do úvahy. Německý špic trpasličí je velmi veselý a oddaný pes. protože je velmi učenlivý a oddaný svému pánovi. Trpasličí špicové většinou bez problémů vycházejí i s ostatními psy a dětmi, ale někteří si myslí, že jsou velcí psi a troufají si na ostatní (velké) psy.

Historie plemene německý špic trpasličí

Toto plemeno je potomkem psů z doby kamenné, nejstarších psů ve střední Evropě. Později byla z tohoto druhu vyšlechtěna řada plemen.

Povaha

Německý špic trpasličí je veselý, pozorný pes. Je věrný svému pánovi a jeho rodině. Tento pes je velmi inteligentní a ostražitý. K ostatním psům bývá někdy troufalý. Tento pes se dožívá vysokého věku.

Popis německého špice trpasličího

Německý špic trpasličí je známý svou krásnou srstí, která díky husté podsadě odstává od těla. Vyniká na něm také mohutný límec kolem krku a velmi hustě osrstěný ocas, nesený nad hřbetem. Jeho hlava je velmi podobná liščí. Jeho nos je malý, kulatý. Oči má tento pes středně velké, ve tvaru mandle, šikmo posazené a mají tmavou barvu. Jeho malé uši jsou nedaleko od sebe, jsou trojúhelníkovitého tvaru, zašpičatělé a nesené vzpřímeně. Hrudník má německý špic trpasličí hluboký a dobře klenutý. Ocas má silně osrstěný a je zatočený na záda. Jeho přední tlapky jsou malé, kočičího tvaru. Německý špic trpasličí má dvojitou srst. Jeho podsada je hustá a krycí vrstva je delší a postavená. Trpasličí špic může mít až 10 barevných variací srsti například čistě bílou, oranžovou, hnědou nebo černou. Pohyb tohoto psa je plynulý a pružný. Velikost těchto psů je v kohoutku 20 cm, s tolerancí +/- 2 cm. Hmotnost má odpovídat jeho výšce. Průměrně se tento pes dožívá 13 až 15 let.

Péče o německého špice trpasličího

Jednou za dva týdny srst vyčešte velmi řídkým hřebenem, potom ji lehce vykartáčujte. Při přílišném česání nebo používání hustým hřebenem hrozí poškození podsady.

Výchova

Německý špic trpasličí je velmi inteligentní a učenlivý pes, proto jeho výchova nebude tak složitá. Rychle chápe, co se od něj čeká. V případě, že máte poněkud uštěkaného psa, je rozumné odnaučit ho přílišnému štěkání.

Více informací o plemeni Německý špic trpasličí