Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Německý krátkosrstý ohař

Více informací o plemeni Německý krátkosrstý ohař

Inzeráty plemene Německý krátkosrstý ohař

Štěňata Německého krátkosrstého ohaře (NKO) s PP

Štěňata Německého krátkosrstého ohaře (NKO) s PP

Chovatelská stanice Vlčí hrdlo si Vám dovoluje nabídnout štěňátka NKO po výstavně i pracovně úspěšných rodičích. Předpokládané datum vrhu 21.1.2015. Přijímám nezávazné rezervace. Matka - Jessy Vlčí hrdlo (PZ,V1,Klubový vítěz,CAC,BOB - vítěz plemene). Otec - Lom z Vinného kraje (VZ 1.c – Memoriál M.Novotného 2010,V1,CAC). Štěňátka budou s PP, očkovacím průkazem, odčervená a naočkovaná. Seriozní přístup, kompletní chovatelský servis a slušné jednání je u nás samozřejmostí. Těšíme se na Vaše zavolání i na Vaši případnou osobní návštěvu. Sledujte webové stránky chovné stanice.

Přidáno: 07.01.2015 22:03 | Německý krátkosrstý ohař | Jihomoravský kraj

PRODEJ VYCVIČENÉHO PSA NKO

PRODEJ VYCVIČENÉHO PSA NKO

Prodám psa, německého krátkosrstého ohaře, Jasana z Davle – vinic, tmavého hnědáka, vrženého 23.2.2013. Zkoušky vloh, Speciální vodní práce, Podzimní zkoušky, vždy I. cena. Lesní zkoušky II. cena, nepovedla se ohrádka s liškou. Na výstavě oceněn známkou velmi dobrá, je kandidátem chovu. Otec Pax z Potoňskej Lúky. Matka Hela z Ouhelí je sestrou chovného psa Hipa z Ouhelí, vítěze memoriálu Richarda Knola i Karla Podhajského 2012. Dotazy na tel.: 732 883 595 nebo 732 883 565

Přidáno: 14.12.2014 21:40 | Německý krátkosrstý ohař | Jihočeský kraj

Více informací o plemeni Německý krátkosrstý ohař

Německý ohař krátkosrstý  (Deutscher Kurzhaariger Vorstehhund)

Charakteristika plemena

Krátkosrstý německý ohař je nejuniverzálnější ohař s vynikajícími loveckými vlastnostmi - s výborným nosem, s vlohami pro aportování a vystavování, ochotně pracující na suchu i ve vodě. Ohař je velmi inteligentní a učenlivý. Stane se součástí jakékoliv trochu sportovní rodiny. A po svém pánovi je nejvíce nakloněn i dětem. Jedná se o nejrozšířenější plemeno ohaře. Ohař je pes bez špatných vlastností. Jen si musíme dávat pozor na jeho lovecké choutky.

Historie plemene

Německý krátkosrstý ohař patří do skupiny typických evropských ohařů, kteří se již ve středověku vydělili od původních honičů zvláštním způsobem práce: zvěř neštvali, ale vyhledávali čichem tzv. vysokým nosem a její přítomnost lovci signalizovali vystavováním (typickým strnulým postojem). K vydělování jednotlivých plemen ohařů začalo docházet od 2. poloviny 19. století. Ohaři vyskytující se na německém území vykrystalizovali do čtyř samostatně uznaných plemen: německý ohař hladkosrstý, drátosrstý, ostnosrstý a dlouhosrstý. Na utváření německého krátkosrstého ohaře měli vliv především pointři. Díky nim se z ohaře stal dnešní elegantní všestranný pes. V dnešní době je nejčastěji využívaným ohařem k lovu, ale je také dobrým společníkem.

Charakter

Německý krátkosrstý ohař má povahu pevnou, vyrovnanou a spolehlivou. Má dobře zvladatelný temperament. Netrpí na nervozitu a je to ideální pes do nepohody.

Popis

Německý krátkosrstý ohař je harmonický pes, jehož tělesná stavba zaručuje sílu, vytrvalost a rychlost. Ohařovu ušlechtilost podtrhuje vzpřímené držení těla, plynulé vnější linie, suchá hlava, dobře nesený ocas, přiléhající lesklá srst a prostorný, harmonický pohyb. Hlava je úměrná stavbě těla. Oči nejsou vystupující ani zapadlé, mají hnědou barvu. Oční víčka dobře přiléhají. Uši ohaře jsou středně dlouhé, vysoko a široce nasazené, hladké a bez stlačení visí těsně u hlavy, dole jsou tupě zaoblené. Německý krátkosrstý ohař má srst krátkou a hustou, na omak je hrubá a tvrdá. Na hlavě a na uších má být tenčí a kratší, na spodní straně ocasu nemá být nápadně delší. Zbarvení: hnědé s malými bílými stříkanými odznaky na prsou nebo na nohou, hnědé bez odznaků, bělouš v různých odstínech s hnědou hlavou s hnědými plotnami nebo skvrnami. Tytéž kombinace jsou možné, i když méně obvyklé, též s černou barvou. Velikost feny je v kohoutku 58 - 63 cm a u psů je 62 - 66 cm. Váha je v rozmezí 27 - 32 kg. (Standard FCI váhu neuvádí.) Dožívá se 12 - 14 let.

Péče o Německého krátkosrstého ohaře

Jako každý jiný aktivní pes, potřebuje ohař dobrou stravu s potřebnými živinami. Německý krátkosrstý ohař potřebuje dlouhé procházky a pohyb. Srst nepotřebuje větší údržbu, doporučuje se užívat kartáč. Lovečtí psi jsou velmi odolní a tak není vyžadována zvláštní pozornost. Měli bychom se o něj starat jako o svého nejlepšího kamaráda. Zvláštní péče: Jediné, co německý krátkosrstý ohař potřebuje, je dostatek pohybu a lásky.

Výchova ohaře

Německý ohař je velmi inteligentní pes. Rychle se učí povely a rozkazy. Ohař je předurčen k tomu, aby si se svým pánem na sto procent rozuměl. Výchova láskou slaví u něho větší úspěchy než bičem. Nejlépe se učí loveckým dovednostem. Se základním výcvikem je nutné začít co nejdříve, ostatně jako i u jiných plemen.

 

Více informací o plemeni Německý krátkosrstý ohař