Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Maremmansko-abruzský pastevecký pes

Více informací o plemeni Maremmansko-abruzský pastevecký pes

Inzeráty plemene Maremmansko-abruzský pastevecký pes

Pro plemeno Maremmansko-abruzský pastevecký pes není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Maremmansko-abruzský pastevecký pes

Maremmansko-abruzský pastevecký pes

Charakteristika plemene

Maremmano je spíše ochránce než útočník. Nikdy se svým pánem nebude bojovat o dominanci. Tyto dvě vlastnosti vychází z jeho přírodní pastevecké kultury z Itálie. Jen ve velmi málo případech dojde k vážné konfrontaci proti vlkům. Vlci by se do revírů maremmanů odvážili jen v kritických životních situacích. Stejně je tomu i naopak a i maremmano by se svým stádem nikdy nenavštívil vlčí revíry. Pokud nastane konflikt, maremmano, stejně jako vlk se snaží využít nejdříve celé spektrum svého chování, jako je např. imponování, značkování revíru a cenění zubů než zaútočí. Už po nějaká staletí žije maremmano ve stejných podmínkách jako italští vlci. Toto z něho dělá velmi zdravého a robusního psa. Jeho geny jsou v něm velmi pevně zakotveny a to způsobuje, že získáte dalšího člena rodiny s vlastním rozumem a žádného podřadného "psa". To ovšem vyžaduje od Vás velmi mnoho sociálních kontaktů.

Maremmano se dá ale taky velmi rychle zkazit, pokud je pro něho stísněné místo, je vychováván příliš tvrdě a jeho pán je chaotik, který mu nemůže ukázat pevný životní směr. S mimikou, gesty, pochvalou a uznáním u něho dosáhnete téměř všeho.

 

Genetické základy a sociální vazby jsou u maremmano daleko silnější než u ostatních plemen. Nechceme tím říci, že se nedá vychovat, ale jeho přirozené chování je více dominantní než jeho výchova. Jejich samostatnost, ale neznamená, že se tomuto psovi nemusíte věnovat. Oni potřebují od člověka vedení a výchovu. To znamená, plést se mu do jeho života co nejméně, ale tam kde je nutno ho usměrnit.

Pro pastevecké psy je jako nekorektní chování považováno honění zvěře, kousání, toulání se, agresivita proti lidem a proti těm, co mají chránit (ovce, krávy aj.). Normálně se dá maremmano bez násilí v mládí tyto věci odnaučit. Z 99% stačí zvýšit hlas. to ale vyžaduje sociální vztah k majiteli. V době štěňátka a mládí se zdá být stydlivý až bázlivý. Dejte mu čas, aby se sžil se svým okolím a pochopil, co je jeho povinností.

Maremmano je ke svému majiteli velmi vnímavý a citlivý. Musíte i Vy k němu přistupovat s citem a nevychovávat ho silou a tvrdou rukou. Je téměř jasné, že pod takovým vedením začne blokovat a Vaše snažení nebude k ničemu. Potřebuje více času si zvyknout na své okolí a sžít se svým pánem. Čím více času mu dopřejete, tím více bude socializován a Vaše soužití i výchova budou jednodušší. Maremmano není německý ovčák!

Oproti jiným pasteveckým psům je maremmano více fixován na svého majitele než na stádo, které hlídá.

U těchto psů se nemusíte bát, že bez varování začnou útočit. Dá vám stále dostatek času zakročit nebo ohrožený se stáhnout. Maremmano má velmi dobře vyvinutý cit pro nebezpečné situace. Dokonale pozná, zda Vám nechce někdo ublížit a Vy byste mu měli v tomto na 100% důvěřovat!

 

Více informací o plemeni Maremmansko-abruzský pastevecký pes