Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Leonberger

Více informací o plemeni Leonberger

Inzeráty plemene Leonberger

Leonberger ětěňátka

Leonberger ětěňátka

Štěňátka leonbergra,oba rodiče klidné vyrovnané povahy,tmavé masky,štěňátka budou vhodné na výstavy,chov i jako vynikající společník do rodiny. Oba rodiče DKK a DKl 0/0,LPN1,2 N/N,výstavy CHCCZ,NV,KV. Štěňátka odchováváme v domácím prostředí zvyklá na děti a ostatní domácí zvířata,štěňátka budou očkovaná,čipovaná,eu.pas,trvalý chovatelský servis samozřejmostí,štěňátka pouze do výborných podmínek,odběr začátek července.Více info na tel. 777219892, wwwaldoleon.cz

Přidáno: 07.05.2015 05:43 | Leonberger | Středočeský kraj

Leonberger štěňata bez PP (odběr konec 03/15)

Leonberger štěňata bez PP (odběr konec 03/15)

Leonberger štěňata bez PP Prodám štěňata Leonbergra bez PP. Matka dovoz z Itálie, otec ČR s PP. Štěňata k odkupu na konci března. Feny i psi. Celkem 6 štěňat. Cena dohodou.

Přidáno: 08.02.2015 22:42 | Leonberger | Moravskoslezský kraj

Prodej štěňat leonbergerů

Prodej štěňat leonbergerů

Prodám štěňata (fenky a psy) leonbergery,stáří 10 týdnů, bez PP, odčervení, očkovaní, odběr možný ihned. Cena dohodou. Mobil 602 476 939.

Přidáno: 01.02.2015 16:51 | Leonberger | Plzeňský kraj

Více informací o plemeni Leonberger

Leonberger

Povaha plemene

Leonberger je velký pes, velký dobrák, kamarád i hlídač. Je klidný, přátelský, trpělivý, naprosto odevzdaný celé rodině. Snadno se vychovává a nemusí se cvičit, protože nemá příliš velký zájem být dominantní. Miluje lidi i zvířata, ale hlavně děti. Všeobecně jsou tito psi velice trpěliví a snášenliví, a dokonce by se dalo říct, že jsou starostliví. Své nejbližší si dobře hlídají a položili by za ně život. S leonbergerem po boku se nemusíte ničeho bát. Leonberger je velice citlivý k náladě svého pána, dokonale vycítí smutek , strach a jiné pocity. Leonberger je velice vnímavý i k tónu, jakým s ním komunikujete. Rád dělá radost svému okolí a slovní napomenutí je pro něj dostatečným trestem. Jejich klidná povaha je předurčuje k roli společenského a rodinného psa, kterého můžete vzít kamkoli bez obav, že tam způsobí katastrofu.

Popis leonbergera

Tělo psa i feny je robustní. Psi dorůstají výšky 72 až 80 cm, fenky „jen" 65 až 75 cm, přičemž váhově se pohybují zhruba mezi 60 a 80 kilogramy. Čísla napovídají, že se jedná o velké plemeno, které není příliš vhodné do bytu. Hustá a teplá srst umožňuje chovat leonbergera celoročně venku. Leonberger má velkou a mohutnou hlavu, která dokonale pasuje k tělu. Oči jsou hnědé. Krk je u psů porostlý mohutnou „hřívou". Lví dojem ještě umocňují mohutné tlapy . Tito psi nosí svůj dobře osrstěný ocas svěšený dolů, na konci je zakroucený. Srst leonbergera je delší, středně jemná až hrubá, s hustou podsadou. Zbarvena je různě: od žluté přes červenou až po hnědou, všichni psi ale musí mít černou masku.

Základní péče o psa

Leonberger má rád procházky a pohyb. Jedná se však o velké molossoidní plemeno, a tak je nutné myslet na jeho klouby. Je potřeba mít na paměti, že mladého psa nesmíme fyzicky přetěžovat. Růst štěněte je rychlý, proto je velice důležité krmit alespoň v prvním roce kvalitním a vyváženým krmivem. Před pořízením štěňátka je proto dobré se informovat, kolik držení tak velkého psa stojí. Srst leonbergera nevyžaduje každodenní péči, ale pravidelné vyčesávání se samozřejmě doporučuje. Kožich má tendenci plstnanět. Při línání leonberger pouští celé chomáče chlupů, které se lépe vytrhávají, než vyčesávají. Na jaře a na podzim vám dají leonbergeří chlupy zabrat. Odměnou vám budiž pohled na dokonalý, zbrusu nový lví kožich. Plemeno nevyžaduje klasický výcvik, to ovšem neznamená, že se vycvičit nedá. Naopak, leonberger je velice ochotný a schopný. Rychle porozumí tomu, co se od něj vyžaduje, a nadšeně předvádí, co se naučil. Jeho výchova není, vzhledem k jeho nekonfliktní a přizpůsobivé povaze, nijak obtížná. Pokud hledáte psa na zahradu, máte děti, velké srdce a netrpíte zrovna sportovně-kynologickými ambicemi, leonberger je ideální společník právě pro vás.

Historie plemene leonberger

Leonberger dostal své jméno podle německého městečka Leonberg. Právě tady v roce 1846 vyšlechtil Heinrich Essig plemeno psa, které svým zevnějškem připomíná lva. Plemeno brzy doprovázelo mnoho panovníků v Evropě. Obliba křížence svatobernardského, novofundlandského psa a pyrenejského ovčáka rychle stoupala. Kvůli válkám plemeno téměř zaniklo. Díky několika nadšencům leonberger naštěstí vstal z popela a dnes je velice oblíbený nejen v Evropě, ale i v Americe.

Více informací o plemeni Leonberger