Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Deutsch Langhaar ( Německý dlouhosrstý ohař)

Více informací o plemeni Deutsch Langhaar ( Německý dlouhosrstý ohař)

Inzeráty plemene Deutsch Langhaar ( Německý dlouhosrstý ohař)

Pro plemeno Deutsch Langhaar ( Německý dlouhosrstý ohař) není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Deutsch Langhaar ( Německý dlouhosrstý ohař)

Německý dlouhosrstý ohař (Deutsch Langhaar)  je méně známé plemeno. Je to silný, svalnatý, ne příliš vysoký,  elegantní dlouhosrstý ohař.Rozšířen je hlavně mezi myslivci.

Popis plemene

Silný, svalnatý dlouhosrstý elegantní ohař, u kterého se vyžaduje solidní tělesná stavba u menších jedinců, jedinci mohutní či těžcí jsou nežádoucí. Srst je dlouhá, rovná a přiléhající, rovná nebo mírně zvlněná, hustá s dobrou podsadou. Zbarvení známe hnědé, hnědé s bílými plotnami nebo stříkáním, tmavý bělouš, světlý bělouš, stříkaný nebo hnědobílý.

Historie plemene

V krvi německého dlouhosrstého ohaře se spojil odkaz ptačích psů, psů jestřábích, vodních psů a brakýřů, což vysvětluje jeho vrozenou všestrannost. Od roku 1879 byly převažující čisté linie upevněny selektivním chovem na čistokrevné plemeno. V tomto roce byly poprvé zveřejněny specifické znaky plemene a počalo se s čistokrevným chovem.

Jak se s ním žije

Německý dlouhosrstý ohař je ideální společník pro aktivní lidi. Uvítá dlouhé procházky, koupání za jakéhokoliv počasí a aportování. Trochu náročná je péče o jeho srst, obzvlášť, jestliže plánujete výstavní kariéru. Jste-li myslivec, tak německý dlouhosrstý ohař bude výborným pomocníkem v lese, na poli i ve vodě.

Více informací o plemeni Deutsch Langhaar ( Německý dlouhosrstý ohař)