Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Český horský pes

Více informací o plemeni Český horský pes

Inzeráty plemene Český horský pes

Prodáme štěňátka Český horský pes - vrh

Prodáme štěňátka Český horský pes - vrh"B" s PP

CHS českého národního plemene Český horský pes - CZECH HOPE, prodá 3 pejsky s PP. Otec: Dorian Grey Jakubská Húrka, PP 1557, žb žíhání, DKK 2/1 (o: Barnabáš Jakubská Húrka, žb, DKK 0/0; m: Bermája Rychlá stopa, žb, DKK 0/0) Matka : Amálka Dobrá cesta, PP 1576, ŽB , DKK 0/0, (m: Anawi z Českých zlatníků, žb DKK 1/3, o: Hugo od Vandy z Hájů žb, DKK 0/0) Rodinný odchov, socializace, odčervení, čipování, očkování, potřebná dokumentace a balíček pro štěně a chovatelský servis samozřejmostí. Nezávazná návštěva vítána. Aktuální informace mailem, na telefonu, nebo http://www.czech-hope.cz

Přidáno: 06.05.2015 17:27 | Český horský pes | Moravskoslezský kraj

Více informací o plemeni Český horský pes

Povaha plemene

Český horký pes má příjemnou, přátelskou povahu. Přestože je to sebevědomý a živý pes, je lehce ovladatelný a dá se dobře vycvičit. Je snášenlivý nejen k lidem, ale i k ostatním psům a dalším domácím zvířatům. Je velmi odolný a pracovitý. Může žít i v extrémnějších klimatických podmínkách, kterým se dobře přizpůsobuje. Není agresivní.

Popis českého horského psa

Český horský pes zaujme svým příjemným "domáckým" vzezřením. Je velkého vzrůstu a pevné konstituce. V kohoutku měří 62 až 70 cm, fenka 58 až 66 cm, váha se pohybuje mezi 32 až 40 kg a 28 až 36 kg. Má úměrně velkou hlavu s širokou mozkovnou, s mírným čelním sklonem a ne příliš hlubokým čenichem. Má černý nos a středně velké hnědé oči oválného tvaru, které mu dodávají mírný a příjemný výraz. Má silné pysky a velké zuby s pravidelným nůžkovým skusem, povolen je i klešťový. Uši jsou vysoko a ze široka posazené, jsou poměrně velké, trojúhelníkové tvaru a převislé. Krk má český horský pes středně dlouhý, silný a dobře osvalený, bez laloku. Tvar těla je mírně obdélníkový, hrudník dlouhý, oválný a dosahuje k loktům. Břicho je mírně vtažené. Bohatě osrstěný ocas je nasazený v linii zad, v klidu směřuje dolů, při vzrušení jej nosí srpovitě nad hřbetem. Hřbet je rovný a pevný. Pohybuje se na rovných, dlouhých a silných končetinách s velkými oválnými tlapami.Český horský pes má dlouhou srst, kolem 10 cm, která je na hlavě a na předních stranách končetin kratší. Je hustá, rovná a tvrdší. Na zimu zarůstá bohatou podsadou. Český horský pes musí být strakatý, přičemž podkladová barva je vždy bílá, skvrny mohou být žluté nebo černé. Hlava je zbarvená celá nebo může mít bílou lysinu. Skvrny na těle mohou být rozmístěny nepravidelně.

Více informací o plemeni Český horský pes