Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Boykin španěl

Více informací o plemeni Boykin španěl

Inzeráty plemene Boykin španěl

Pro plemeno Boykin španěl není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Boykin španěl

Boykin španěl (Boykin Spaniel) je středně velký a statný pes, typický španěl. Je to především lovecký pes, charakteristický svým enthusiasmem, výdrží, přiměřenou rychlostí, živostí a čilostí. Jeho vzhled by měl být silný, s dobrými, ne však příliš těžkými kostmi. Výška v rameni by se měla přibližně rovnat délce jeho těla od bodu ramen k bodu základu ocasu. Příliš těžké nebo dlouhé kosti jsou považovány za chybu.

Hlava, zahrnující čenich a lebku je efektní, ne však příliš těžká, je v rovnováze s tělem. Lebka by měla být středně dlouhá, dosti široká, na vrcholu plochá a po stranách a vzadu je mírně klenutá. Čenich má být přibližně stejné délky jako jeho lebka. Při pohledu shora je šířka čenichu přibližně rovná jedné polovině šířky jeho lebky. Při pohledu z profilu je nosní most rovný, s mírným stopem a mírným vzestupem. Vzdálenost od špičky nosu ke spodině lebeční je stejně dlouhá jako krk.

Čelo má pokryté hladkou a krátkou srstí. Nos má tmavě játrovou barvu, je dosti široký, což umožňuje velkou čichovou sílu, s dobře otevřeným chřípím. Oči jsou zbarvené v odstínech od žluté do hnědé, v harmonii se zbarvením srsti, jsou dobře posazené, s živým, inteligentním a důvěřujícím výrazem. Temnější odstíny žluté jsou preferovány nad žlutými odstíny. Uši jsou posazené mírně nad úrovní očí, natažené vpřed dosahují na špičku nosu, jsou svěšené blízko u hlavy. Krk má mírně delší, svalnatý, na vrcholu je mírně klenutý. Tělo je statné, ne však příliš kompaktní. Ramena má skloněná, hruď je dobře vyvinutá. Záda jsou silná a rovná, v oblasti bederní jsou mírně do oblouku.

Vysoký zadeček a nerovná záda jsou považovány za chybu. Končetiny má silné, středně dlouhé, dobré kostní struktury, při pohledu zpředu i zádi by měla být rovná. Tlapky má mírně oválné a pevné, nejsou vtočené dovnitř, ani ven, mají dobře „vycpané“ polštářky. Ocas by měl být zakotvený, v dospělosti by měl být dlouhý od 6 do 7,5 cm. Pohyb je volný, se silným pohonem. Vzhledem k tomu, že toto plemeno bylo šlechtěno k lovům a honům, vyniká svým vytrvalostním během.

Více informací o plemeni Boykin španěl