Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Bloodhound

Více informací o plemeni Bloodhound

Inzeráty plemene Bloodhound

Prodeji štěňat bloodhounda

Prodeji štěňat bloodhounda

Narození štěňat bloodhounda s PP očekáváme na konci ledna 2015 - k odběru na konci března.. Rodiče Dorotka z Boskovických lesů & Gopala of Joyful Happiness jsou oba velmi úspěšní,výborného charakteru a skvělé tělesné konstituce. Pro více detailů kontaktujte přímo naše stránky: http://bloodhoundfamily.webnode.com/ Dorotka: Výborná, rCAC, CAC, Národní vítěz 2014 Gopala: Český JUNIORŠAMPION, CAJC, BOB, BOJ, VI.sk.FCI – 1.místo, CAC, CACIB, BIG - 1.místo, rCACIB, Národní vítěz 2014, Evropská výstava 2014 - výborný, CAC. Barvářské zkoušky honičů III. cena

Přidáno: 30.12.2014 23:02 | Bloodhound | Jihomoravský kraj

Více informací o plemeni Bloodhound

Historie

Bloodhoundi, neboli psi svatého Huberta (Chien de Saint-Hubert), patří mezi nejstarší honiče na našem kontinentu. Dnešní bloodhound vznikl splynutím dvou plemen. První linii tvoří psi, kteří byli chováni v klášteře svatého Huberta v Ardenách. Tito psi zde byli izolováni a chováni jako čistokrevné plemeno již od 7. století. Druhá linie pochází ze středního východu a dostala se Evropy ve 13. století. Avšak původ tohoto plemena řadíme do Anglie, kde se tyto linie spojily a začal se chovat vysokonohý honič určený k lovu vlků, lišek i větších zvířat. Bloodhound našel v minulosti i využití u policie. V Americe byl často využívaným stopařem uprchlých černých otroků.

Vzhled

Je to impozantní velké plemeno s dostatkem volné kůže, která mu propůjčuje jeho aristokratický vzhled. Váha se pohybuje v rozmezí 30 – 55 kg v závislosti na pohlaví a velikosti jedince. Kohoutková výška dosahuje u psů 64 - 72 cm a u fen 58 – 66 cm. Srst je krátká rovná. Barva může být černé s tříslovou barvou (black and tan), hnědé s tříslovou barvou a bledě červené. Spodní oční víčka jsou spadlá a je vidět růžová spojivka, ovšem v rámci toho, že pes nemá problémy se zrakem.

Povaha a využití

Je to klidný svébytný a rozvážný pes. Je skvělým rodinným psem milujícím děti a svého pána. Co s týče výcviku je bloodhound svéhlavý a jeho výcvik je poněkud náročnější. Jeho dnešní funkce je převážně pes rodinný a společenský, ojediněle se s ním můžeme setkat v roli lovce -barváře. Nemá sklony k agresi, někdy může být v neznámém prostředí trochu ostýchavý.

Více informací o plemeni Bloodhound