Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Bergamský ovčák

Více informací o plemeni Bergamský ovčák

Inzeráty plemene Bergamský ovčák

Pro plemeno Bergamský ovčák není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Bergamský ovčák

Bergamský ovčák je prastarý pastevecký pes z alpských regionů Itálie z okolí Bergama. Toto plemeno bývá využíváno jako doprovodný pes; ve své domovině také jako pastevecký pes.

Co se týče charakteru, je to pracovitý a temperamentní pes a také spolehlivý hlídač s pozoruhodnou trpělivostí a schopností vysoké koncentrace. Povahově se velmi podobá ovčáckým psům. Je učenlivý a dobře ovladatelný a bazíruje na těsném kontaktu s chovatelem. Bergamasker má vyrovnanou a poměrně klidnou povahu a rozhodně je to příjemný, samostatný a roztomilý rodinný doprovodný pes.

Bergamasker vyžaduje úkolování a zaměstnání. Není proto vhodný pro pohodlné lidi. Naopak je vhodný pro nejrůznější sportovní aktivity a miluje pobyt ve volné přírodě. Je robustní, hodně odolný, nevadí mu nepříznivé počasí.

Bergamský ovčák je nevhodný pro městské prostředí! Vyžaduje důslednou a láskyplnou výchovu. O zplsťující srst, která tvoří různé klky, se dá snadno pečovat pravidelným kartáčováním a jejím vyčesáváním. Problémem jsou u tohoto plemene pouze nečistoty, které s sebou pes přináší až do vaší domácnosti. Z těchto důvodů není bergamský ovčák vhodný do rodin se sklonem k téměř sterilní čistotě prostředí!

 

Více informací o plemeni Bergamský ovčák