Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Bearded kolie

Více informací o plemeni Bearded kolie

Inzeráty plemene Bearded kolie

Bearded collie

Bearded collie

Prodám černobílá štěňata bearded collie s PP. Budou vhodná nejen na výstavy, chov či sport, ale i jako skvělý rodinný společník. Rodiče štěňátek jsou exteriérově i povahově vynikají jedinci velmi zajímavého krevního spojení. Odběr bude možný od konce března. Štěňátka budou načipovaná, řádně očkovaná a odčervená, kupní smlouva samozřejmostí. Vaše návštěva bude pro nás potěšením, rádi si pohovoříme o potřebách a péči o plemeno. Bearded colliím se věnujeme několik desetiletí, štěňátka odchováváme v bytě v kontaktu s ostatními psy a s kočkami. Více informací o nás a našich psech najdete na webových stránkách http://www.vanilka.biz, telefon +420 776 596 600.

Přidáno: 19.02.2015 10:29 | Bearded kolie | Jihočeský kraj

Více informací o plemeni Bearded kolie

Bearded Collie je středně velký pes, který vypadá díky bohaté srsti větší, než ve skutečnosti je. Výška v kohoutku má být u fen 51-53 cm, u psů 53-56 cm. Váha se pohybuje okolo 20-23 kg. Je chována ve čtyřech základních barvách, která je bezpečně rozpoznatelná pouze u malých štěňat – černá, modrá, hnědá a plavá. S přibývajícím věkem se jednotlivé barvy mění do bezpočtu odstínů – od sytě černé, přes tmavě břidlicovou do stříbřitě šedé, nebo od čokoládově hnědé přes kávově hnědou až po zlatavě pískovou atd. Každý pes má také větší či menší bílé znaky na tlapkách, ocase, náprsence, krku a hlavě, které dělají dospělého psa velmi elegantním.

Povahově je to plemeno velmi milé, přítulné, temperamentní, lehce ovladatelné, vyžaduje co nejtěsnější kontakt s člověkem. Někdy se beardedkám říká „smějící se pes“, protože jsou v dobré náladě téměř stále. Má naprosto bezkonfliktní povahu.

Více informací o plemeni Bearded kolie