Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Armant, Egyptský vlčák

Inzeráty plemene: Armant, Egyptský vlčák

Popis plemene: Armant, Egyptský vlčák

Egyptský ovčák (Armant, Ermenti, Egyptian Sheepdog, Chin de Berger Egyptian)

Armant, Egyptský ovčák, je silný a vytrvalý pes kompaktní postavy. Je odvážný a nebojácný, věrný a oddaný, poslušný a s velkou ochotou vás potěšit. Uplatňuje se především jako hlídací a pastevecký pes s prudší sportovní povahou.

Charakteristika plemene: Armant, Egyptský vlčák

FCI- neuznané plemeno Armant

Armant, Ermenti, Egyptian Sheepdog, Chin de Berger Egyptian

Původ

Armant je plemenem, které původem pochází z Egypta. Vznikl křížením místních egyptských plemen, a to na počátku 19. století, v době vádu napoleonských vojsk. Své pojmenování Armant dostal podle názvu jedné vesnice v Horním Egyptě, ve které byl vyšlechtěn. Využíván byl především na pastvách a k ochraně stád. Mezinárodní kynologická asociace toto plemeno neuznala.

Popis

Armant je plemenem pastýřských psů. Je to silný a vytrvalý pes, kompaktní postavy. Hlavu má širokou, se silným čenichem. Oči má malé, okrouhlé, tmavě zbarvené. Čenich je středně velký, k hlavě dobře proporcionální. Nos je černý, nebo zbarvený v závislosti na zbarvení srsti. Krk má středně dlouhý a silný. Hruď má hlubokou a širokou. Tělo je rovní, s dobře podkasaným břichem. Přední končetiny jsou rovné a svalnaté. Zadní končetiny jsou silné, s dobře skloněnými hlezny. Tlapky má malé a kompaktní, s klenutými prsty a silnými polštářky. Ocas je dlouhý, se zatočením nebo ukotvením. Chůze je rychlá, pohyb dobře vyvážený.

Výška

Armant má v kohoutku 56 cm.

Váha

Armant má v kohoutku 22 až 27 kg.

Srst

Armanti má hrubou srst. Zbarvení je černé nebo šedé krupičky s různým základem, připouští se i bílá označení.

Charakter

Armant je odvážný a nebojácný, věrný a oddaný, poslušný a s velkou ochotou vás potěšit. Uplatňuje se především jako hlídací a pastevecký pes s prudší sportovní povahou.

Péče

Armant, stejně jako ostatní pastýřští psi, potřebuje dostatek pravidelného pohybu a vhodné fyzické zátěže. Kromě přiměřené péče o srst nepotřebuje žádnou zvláštní péči.

Průměrná délka života

Armant se průměrně dožívá 12 až 14 let.

Využití původní

Lovecký pes.

Využití dnes

Lovecký pes a společník.

Plemeno

FCI – Neuznané plemeno.

Sekce – Pastýřský pes.

 

Inzeráty plemene: Armant, Egyptský vlčák