Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Argentinská doga

Více informací o plemeni Argentinská doga

Inzeráty plemene Argentinská doga

Rezervace štěňátek argentinské dogy

Rezervace štěňátek argentinské dogy

Nabizime k rezervaci ještě nenarozena štěňátka AD,budeme jich mít cca 5.(narozeni štěňat koncem dubna) Matka i otec čistokrevný bez PP skvělé povahy,žijící mezi detmi,bez zdravotních potíží. Po narozeni stěnátek vítána nezávazná návštěva. Více info na tel. Čísle

Přidáno: 27.03.2015 21:13 | Argentinská doga | Plzeňský kraj

Více informací o plemeni Argentinská doga

Povaha plemene

Argentinská doga je ztělesněním toho, pro co byla vyšlechtěna - strážce a ochránce. Je to inteligentní pes, dobře se učí, ale potřebuje dobrý výcvik. Výcvik a výchova určují, jaký bude pes v dospělosti. Kromě hlídání se hodí i ke štvaní zvěře a aportování, protože má vynikající čich a je velmi vytrvalý a rychlý. Může být přiměřeně ostrý, je odvážný, bojovný a při lovu nebo hlídání neštěká. Je hravý, živý, vhodný i jako společník, a to i k dětem. Je to dominantní pes, který na sebe rád upozorňuje. Vyžaduje stálou pozornost, a pokud mu jí nedáte, je to pro něj něco jako trest. Prostor, který má k dispozici, rychle ovládne, a pokud se mu ostatní zvířata nechtějí podřídit, vyvolává rvačky, které mohou být pro protivníka fatální. Pokud není majitel dostatečně autoritativní a důsledný, bude chtít ovládnout i jeho.

Popis argentinské dogy

Argentinská doga je středně velký, přesto mohutný pes molosského typu. Výška v kohoutku bývá od 60 až 68 cm, váha 40 až 60 kg. Argentinská doga je výborně osvalený pes s harmonickou stavbou těla a těsně přiléhající kůží. Vyzařuje z ní síla a budí respekt. Středně velká hlava působí těžkým dojmem a spolu s krkem tvoří silný, svalnatý oblouk. Nos je černý, tlama se silnými čelistmi a klešťovým nebo nůžkovým skusem, oči hnědé až mandlové a vysoko nasazené uši, jejichž kupírování je již zákonem zakázáno. Hřbet má argentinská dogaširoký s mohutným svalstvem, mírně se k zádi svažující, hruď je rovněž široká a hluboká, břicho jen mírně vtažené. Ocas je silný, dlouhý, šavlovitě zatočený. Srst je hladká a měkká, dlouhá asi 2 cm. Hustota se liší v závislosti na podnebí. Barva je bílá, pouze kolem oka je přípustná černá skvrna o velikosti max. 10 % plochy obličejové části. Průměrný věk je pouze osm až deset let.

 

Více informací o plemeni Argentinská doga