Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Anglický foxhound

Více informací o plemeni Anglický foxhound

Inzeráty plemene Anglický foxhound

Pro plemeno Anglický foxhound není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Anglický foxhound

Povaha plemene

Foxhoundi jsou živí, bezstarostní, přátelští a výjimečně chytří psi. Někdy mohou být umínění a neposlušní. Jsou velmi společenští, i když jako rodinní společníci jsou chováni zřídka. Dá se říci, že mnohem snadněji přilnou k psímu společníkovi než k člověku, jelikož to byli psi vyšlechtění pro život ve smečkách. Díky svému silnému hlasu se velmi dobře uplatní jako hlídací psi. Foxhound má velmi silně vyvinutý lovecký instinkt a je schopný svou kořist neúnavně pronásledovat, a to za jakéhokoliv počasí. Foxhound se výborně snáší s ostatními psy. Nechová se agresivně. Je dobré jej již jako malé štěně seznámit s jinými zvířaty.

Popis foxhounda

Anglický foxhound dorůstá výšky okolo 58 až 68 cm v kohoutku a dosahuje váhy 25 až 34 kg. Průměrná délka života je 11 let. Hlava je široká, dlouhá a směrem k čenichu se zužuje, nadočnicové oblouky mírně vystupují. Oči jsou velké, oříškové nebo hnědé barvy a jsou posazeny daleko od sebe. Nízko nasazené uši přiléhají k hlavě. Skus je nůžkový. Hřbet je dlouhý, záď svalnatá a rovná, pozvolna přecházející v bedra. Hrudník má hluboký. Končetiny jsou rovné, se silnými kostmi a jsou dobře osvalené. Ke špičce se zužující ocas je šavlovitě zahnutý, ne však stočený na hřbet. Srst má foxhound tuhou, lesklou, střední délky. Přípustná je jakákoliv barva honičů, nejčastěji trikolórní.

Základní péče o psa

Anglický foxhound nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Nejdůležitější je zajistit mu dostatek pohybu. Anglického foxhounda je vhodnější chovat ve smečce. Výborně snáší ostatní psy

Více informací o plemeni Anglický foxhound