Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Novozélandský ovčák

Inzeráty plemene: Novozélandský ovčák

Popis plemene: Novozélandský ovčák

Novozélandský ovčák

je inteligentní a velice vytrvalý pes, který je vynikajícím naháněčem stád. Je charakteristický svým téměř hrozivým štěkotem. Může žít jak v městském bytě, tak i venku na vesnici. Vyžaduje delší a aktivní procházky.

Charakteristika plemene: Novozélandský ovčák

Plemeno není uznané FCI. New Zealand Huntaway; čes.: Novozélandský ovčák, Novozélandský huntaway

Původ

Novozélandský huntaway je, jak již jeho název napovídá, původem z Nového Zélandu. Vznikl v průběhu 20. století. Svůj původ má u anglických psů, dovezených na Nový Zéland, kteří zde pásli ovce. Důsledkem šlechtění vznikl ovčák, který, za pomoci svého téměř děsivého štěkotu, mohl zahánět stáda ovcí. Zdržoval se vždy na konci stáda a svým mohutným hlasem jej popoháněl.

Popis

Novozélandský ovčák je plemenem služebních pasteveckých psů. Je to svalnatý a neobyčejně vytrvalý pes. Přední i zadní končetiny má rovné a silné. Oči jsou kulaté, typické svým klidným, ale i ostražitým pohledem. Čenich nosu je velký a černý. Je přímým prodloužením dlouhých čelistí. Bachraté, hedvábné uši má zpola olemované a poloklopené. Ocas je hustý a posazený dosti vysoko. Charakteristický je pro něho hluboký hrdelní hlas.

Výška a hmotnost

Výška v kohoutku

51 až 61 cm.

Hmotnost

 v rozmezí 18 až 29,5 kg.

Srst

Novozélandský ovčák má srst, která vyžaduje pravidelně vyčesávat. Zbarvení je černé s pálením.

Charakter

Novozélandský ovčák je inteligentní a velice vytrvalý pes, který je vynikajícím naháněčem stád. Je charakteristický svým téměř hrozivým štěkotem. Miluje společnost dětí. Může žít jak v městském bytě, tak i venku na vesnici. Vyžaduje delší a aktivní procházky.

Péče

Novozélandský ovčák potřebuje zajistit opravdu dlouhé a aktivní procházky s přiměřenou fyzickou zátěží. Jeho srst je na péči poněkud náročnější, neboť vyžaduje pravidelné vyčesávání, také kontrolujte její čistotu.

 

 

 

Inzeráty plemene: Novozélandský ovčák