Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Wetterhoun, Wetterhound

Více informací o plemeni Wetterhoun, Wetterhound

Inzeráty plemene Wetterhoun, Wetterhound

Pro plemeno Wetterhoun, Wetterhound není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Wetterhoun, Wetterhound

Wetterhoun, ( Otterhoun, Frisian Water Dog, Wetterhoun) , Fríský vodní pes 

Původ plemene

Vyšlechtěno v Nizozemí v 17. století pro lov lesní zvěře. Pochází ze starých vydrářů.

Popis plemene

Wetterhoun (Wetterhound) je plemenem loveckých psů. Jiný název je Holandský vodní španěl. Standard plemene byl přijat v Nizozemí roku 1942. Nizozemí je v podstatě jedinou zemí, kde je chov tohoto ojedinělého plemene, úspěšného v lovu jak na souši, tak ve vodě, rozšířen.

Wetterhoun je pevný, silný a nebojácný pes. Hlavu má suchou, pevnou a velkou. Čenich se ke konci postupně zužuje. Nos je velký, u černých psů nebo černých psů se skvrnami je také nos černý, u hnědých psů hnědý. Oči jsou tmavě nebo světle hnědé. Spirálovitě stočený ocas nad zádí je rozlišovacím znakem tohoto plemene.

Srst a péče o srst

S výjimkou hlavy a noh je tělo pokryté hustými a kudrnatými kadeřemi, složenými z pevných a silných chomáčů. Wetterhoun má bohatou, kudrnatou a hustou srst, která ho dobře chrání v jakémkoliv počasí. Rozptýlené kadeře nebo kadeře z tenkých chomáčů dávají psovi „vlněný“ vzhled a jsou považovány za vážnou chybu. Zbarvení je: černé, černé se skvrnami, hnědobílé, šedomodré s bílým. Srst je nutné pravidelně kartáčovat.

Charakteristika plemene

Wetterhoun je klidný pes, se znakem tvrdohlavosti, v přítomnosti cizích lidí je rezervovaný, je to ideální hlídací pes. Je inteligentní a odvážný, ale poněkud agresivní. Svoji bojovnou povahu Wetterhoun zdědil po mnohých generacích svých loveckých předků.

 

 

 

Více informací o plemeni Wetterhoun, Wetterhound