Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Westhajlendský teriér

Více informací o plemeni Westhajlendský teriér

Inzeráty plemene Westhajlendský teriér

Pro plemeno Westhajlendský teriér není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Westhajlendský teriér

Westhajlendský teriér

Původ plemene

Westhajlendský teriér byl vyšlechtěn na konci 19. století v horách v západním Skotsku, v rodině Malkolma, při zmizení současného bílého Scotteriera. Původně Westhajlendský teriér byl určen a využíván převážně na hon lišek, jezevců, králíků a k vyhubení hlodavců.

Popis plemene

Westhajlendský teriér je plemeno loveckých psů. Jako druhé označení se používá Bílý vysokohorský teriér.
V současné době Westhajlendský teriér získal popularitu především jako společník a výstavní pes. Standard byl přiznán v roce 1905. Rozšířen je prakticky po celém světě.

Hlava s přiměřeně kulatým čenichem je často zarostlá srstí. Přechod od čela na čumák je slabě zřetelný. Čumák je stejný nebo jen o něco kratší než lebeční část. Oči nevelké, daleko od sebe a hluboko posazené. Čenich nosu je černý, velký. Uši vztyčené, špičaté, nevelké. Hrudník je hluboký. Ocas nedlouhý, rovný, rázně se držící, avšak nikdy se neohne až na záda.

Srst a péče o ní

Srst je drsná, rovná, s hustým měkkým základem. Zbarvení je pouze čistě bílé. Srst vyžaduje každodenně rozčesávat hřebenem nebo kartáčem a dvakrát do roka trimovat.

Charakter plemene

Westhajlendský teriér je živý, nezbedný, zábavný pes, s velkou dávkou sebevědomí. Proslavil se reklamou skotské whisky. Mezi lidmi a zvířaty se cítí výborně, děti miluje. Je všeobecným miláčkem společnosti. Pranice a nesmělost nejsou pro toto plemeno charakteristické. Dobře se přizpůsobuje městskému a předměstskému životu, může žít v domě i na dvoře.
Westhajlendský teriér se lehce cvičí. 

Více informací o plemeni Westhajlendský teriér