Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Výmarský ohař

Více informací o plemeni Výmarský ohař

Inzeráty plemene Výmarský ohař

Výmarský ohař krátkosrstý - štěňata s PP

Výmarský ohař krátkosrstý - štěňata s PP

Nabízíme k prodeji štěňata s PP po rodičích s výbornými exterierovými i pracovními vlastnostmi.Matka: Glad Geretta Silver Faith,1xres.CACIB 1xCAC,3xres.CAC, PZ, LZ, SZVP vše v 1.ceně , Otec: Arthur Elwood Agamysh, multišampion mnoha zemí Evropy více na www.arthurelwood.eu, dále PZ, LZ, SZVP vše v 1.ceně .U štěňat předpoklad výborných loveckých vloh, špičkového exteriéru a velmi vyrovnaných povah. K odběru od 21.3.2015. Více info na www.facebook.com/silvereso. Syřiště Martin, Bělá u Pecky, tel. 777 058 167

Přidáno: 22.02.2015 19:18 | Výmarský ohař | Královéhradecký kraj

Fenka výmarského ohaře krátkosrstého s PP

Fenka výmarského ohaře krátkosrstého s PP

Prodám: štěňata výmarského ohaře krátkosrstého s PP po výborných exteriérových i pracovních rodičích vedených k myslivosti. Otec: Arrax V.F. Eibehstein, PZ, LZ, SZVP a VZ. Výborný CAC. Matka: Mona z Žehuňské doliny, PZ, LZ, VZ. Výborná res. CAC. Odběr: začátek února E-mail: sihovor@seznam.cz Telefon: 604 258 243 poslední fenka :-)

Přidáno: 04.02.2015 08:24 | Výmarský ohař | Středočeský kraj

Více informací o plemeni Výmarský ohař

Výmarský ohař

Charakteristika plemene

existuje ve dvou známých variantách a to: Výmarský ohař krátkosrstý a Výmarský ohař dlouhosrstý. Dlouhosrstý (polokrevný) výmarský ohař je přímým potomkem krátkosrsté (plnokrevné) varianty, ze které byl vyšlechtěn. Výmarský ohař byl vyšlechtěn v první polovině 19. stol. v Německu v okolí Výmaru a Duryňska. O vyšlechtění plemene se zasloužili myslivci a lesníci, kterým se podařilo své vodící psy křížit s křepeláky a docílit tak konečné podoby plemene. Výmarský ohař je velmi temperamentní a vnímavý pes. Ke škodné a lovené zvěři bývá ostrý, ale ke svému majiteli a rodině není nikdy agresivní. Výmarský ohař je tvárný a snadno vycvičitelný. Pokud není využíván k lovu, je nutné v něm od štěněcího věku potlačovat lovecké instinkty.

Péče o plemeno

není náročná. U dlouhosrsté varianty se musí věnovat zvýšená péče srsti. Nutné je často prohlížet a čistit uši, aby se předešlo zánětům zvukovodů. Výmarský ohař potřebuje hodně pohybu a zaměstnání, vyhovují mu dlouhé procházky a neomezený pohyb v dobře oplocené zahradě. Výmarský ohař není příliš vhodný pro chov v městském bytě.

Více informací o plemeni Výmarský ohař