Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Velký vendéeský hrubosrstý honič

Více informací o plemeni Velký vendéeský hrubosrstý honič

Inzeráty plemene Velký vendéeský hrubosrstý honič

Pro plemeno Velký vendéeský hrubosrstý honič není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Velký vendéeský hrubosrstý honič

Velký vendéeský hrubosrstý honič  (Grand Griffon Vendéen)

Původ plemene

Velký vendéeský hrubosrstý honič je známý již od středověku. Vyšlechtěn byl ve Francii ve Vendée. Mezi jeho předky patří Italský honící pes, Svatohubertský pes a Griffon z Nivernais. Velký vendéeský grifon byl využíván k lovu černé zvěře. Po druhé světové válce se plemeno ocitlo na pokraji zániku. Úsilím chovatelů však bylo zachováno. Velký vendéeský hrubosrstý honič je nejvzácnějším plemenem loveckých vendéeských psů, jeho budoucnost je však stále nejistá.

Popis plemene

Velký vendéeský hrubosrstý honič má v kohoutku 60 až 68 cm, váží v rozmezí 30 až 35 kg. Je to svalnatý pes s vyváženou stavbou těla. V očích má neustále klidný výraz. Jestliže však tiše přešlapuje, poznáme, že je nervózní. Nos je černý. Srst má poměrně dlouhou, vlnitou, velmi hustou, před chladem ho dobře chrání. Zbarvení je: světle krémové, barvy zralého žita,

Charakter plemene

Velký vendéeský hrubosrstý honič je typicky lovecký pes. Za společníka se příliš nehodí. Díky své husté srsti může lovit i ve vodě. Potřebuje starostlivou péči. Charakteristický je pro něho velice hlasitý štěkot.

Péče o psa

Potřebuje starostlivou péči o srst.

 

 

Více informací o plemeni Velký vendéeský hrubosrstý honič