Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič

Více informací o plemeni Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič

Inzeráty plemene Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič

Pro plemeno Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič

Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič (Gascon Saintongeois)

Charakteristika plemene

Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič vyniká měkkým, přátelským a dobráckým charakterem. Ve své vlasti se těší velké popularitě. Je to domácí miláček.

Původ plemene

Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič byl vyšlechtěn ve Francii ve 40. letech 19. století baronem Count Josephem de Carayon-Latour Virelade. Vznikl křížením Velkých gaskoňských loveckých psů a Saintonžských honičů. Vyšlechtěn byl k honu velké zvěře, především jelenů. Často se tento pes nazývá „Vireladem“, po jménu jeho šlechtitele.

Popis plemene

Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič je velký, dlouhonohý a výkonný pes, s dlouhýma ušima a krásnou hlavou, která je často obdařena na zátylku pahorkem. Výška v kohoutku je 62 až 72 cm, hmotnost je v rozmezí 30 až 32 kg. Hrudník je hluboký, břicho dobře stavěné. Srst má krátkou, vydatnou a dobře příléhající. Trojbarevné zbarvení, které je pro lovecké psy charakteristické, je reprezentováno bílým základem s černými skvrnami a hustými tečkami na horní části těla, na hlavě přechází do rezavého nádechu. Uši jsou tenké a visící. Ocas je vysoko nasazený. Oči mají tmavohnědou barvu. Spodní strana dolního víčka je jemně odklopená.

VÝŠKA:

Pes má v kohoutku 65 až 72 cm.

Fena má v kohoutku 62 až 68 cm.

VÁHA:

Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič váží v rozmezí 30 až 32 kg. (Standard FCI váhu neuvádí.)

SRST:

Srst má krátkou, vydatnou a dobře přiléhající. Trojbarevné zbarvení, které je charakteristické pro lovecké psy, je reprezentováno bílým základem s černými skvrnami a hustými tečkami na horní části těla, na hlavě přechází do rezavého nádechu.

Charakter plemene

Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič vyniká měkkým, přátelským a dobráckým charakterem. Ve své vlasti se těší velké popularitě. Je to domácí miláček, který však vyžaduje pravidelné, fyzické zátěže a delší procházky.

Péče o plemeno

Není náročná. Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič se snadno učí, vyžaduje však častý a dlouhý výcvik. Je třeba mu zajistit pravidelné, fyzické zátěže a delší procházky.

 

Více informací o plemeni Velký gaskoňsko-saintgeoiský honič