Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič

Více informací o plemeni Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič

Inzeráty plemene Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič

Pro plemeno Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič

Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič (Grand Anglo-Francais Blanc et Noir, Great Anglo-French White and Black Hound)

Původ plemene

Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič byl vyšlechtěn ve Francii v 19. století. Vznikl křížením francouzských loveckých psů - Poitevina s Foxhoundy. Byl vyšlechtěn k honu velké a malé zvěře. Tito překrásní honiči jsou vybaveni vynikajícími smysly a vrozenými loveckými instinkty.

Popis plemene

Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič je prakticky totožný s trikolorním honičem, liší se jen zbarvením. Je to krásný a elegantní pes, s pevnou kostrou a mohutným tělem. Mezi anglo-francouzskými plemeny loveckých psů je největší a nejoblíbenější. Výška v kohoutku je 62 až 72 cm, hmotnost je 34 až 35 kg. Velké a výrazné tmavé oči téměř splývají s černou barvou srsti kolem očí. Uši jsou dostatečně velké, nasazené v úrovni očí. Ocas je silný, ke konci se zužuje, v klidu směřuje dolů, při vzrušení nahoru. Srst je krátká, hustá a vydatná. Zbarvení je bílo-černé, sedlo na hřbetu je tradičně černé. 
 

Více informací o plemeni Velký francouzsko-anglický bílo-černý honič