Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Tosa Inu

Více informací o plemeni Tosa Inu

Inzeráty plemene Tosa Inu

Tosa Inu štěňátka s PP odběr červen 2015

Tosa Inu štěňátka s PP odběr červen 2015

TOSA INU CHS od Kuřimské hory nabízí štěňátka Tosa Inu ze zajímavého spojení. Matka- ICH.. BONSAI Tosa Tandoku od Labe (Ares Shigeru x Akatsuki Sanzen z Louštína), Slovenský šampion krásy, 5x VN1, 12x V1, 7x CAJC, 4x CAC, 3x BOB, 1x BOS, DKK 0/0, DLK 0/0. Otec- ICH.. ATASHI Čeperek (Aki du Center Club Moloss Wolf x Daeki Japan Dog ), Český šampion, Národní vítěz, Krajský vítěz. 7x V1, 5x CAC, CACIB, BOB, Evropská výstava V2 res. CAC, DKK 0/0. Oba rodiče jsou výstavně úspěšní s krásnými zdravotními výsledky a typickou povahou pro plemeno. Z tohoto spojení očekáváme štěňátka nejvyšších exteriérových i zdravotních kvalit a typických povah. Štěňátka vyrůstají v rodinném prostředí a je jim věnována celodení péče a čas. Více na www.odkurimskehory.cz, tel.: +420602526668, email:rosta45@seznam.cz CHS od Kuřimské hory offers puppets Tosa Inu with an interesting mergence. Mother - ICH.. BONSAI Tosa (Ares Shigeru x Akatsuki Sanzen z Louštína), Slovakian Junior Champion, 5x Very promising1, 12x EX1, 7x CAJC, 4x CAC, 3x BOB, 1x BOS, DKK 0/0, DLK 0/0. Father - ICH.. ATASHI Čeperek (Aki du Center Club Moloss Wolf x Daeki Japan Dog) Czech Champion, National Winner, Regional Winner, 7xEX1, 5xCAC, CACIB, BOB, Europeam dog show- EX.2 res. CAC. DKK 0/0. Both parents are sucessful in exhibitions with good health results and a typical character for the breed. From this mergeance we anticipate puppets of the highest exterior and health qualities and typical character for the breed. The puppets are growing up in a family environment and there are being taken care of adequately. More on www.odkurimskehory.cz, tel.: +420602526668, email: rosta45@seznam.cz

Přidáno: 23.04.2015 14:22 | Tosa Inu | Jihomoravský kraj

Tosa inu štěňátka s PP

Tosa inu štěňátka s PP

Příjímáme rezervace na štěňátka Tosa inu-léto 2015.Otec MultiCh.C'Chaym of Malizi Doghouse,šampion CZ,SK,HU,SRB,Grand Šampion Slovenska,Klubový vítěz 2012. Matka JCh.Akina Tosa Ken Junior Šampion Lucemburska.Oba rodiče jsou typičtí představitelé plemene,silné kostry,mohutné vrásčité hlavy,skvělé povahy a vynikající zdravotní výsledky.Línie Světových a Evropských vítězů.Na výstavách a chovu netrváme.Nezávazné návštěvy vítány.Cena dohodou.

Přidáno: 18.04.2015 20:25 | Tosa Inu | Královéhradecký kraj

Tosa inu štěňátka s PP odběr červen 2015

Tosa inu štěňátka s PP odběr červen 2015

Chovatelská stanice ,,od Kuřimské hory" přijímá záznamy na štěňátka nové krve z nepříbuzného spojení po kvalitních rodičích výborných povah. Matka- Bonsai Tosa Tandoku od Labe (Ares Shigeru x Akatsuki Sanzen Tosa z Louštína), slovenský junior šampion, 5x VN1, 12x V1, 7x CAJC,3x BOB, 1x BOS,4x CAC, DKK 0/0, DLK 0/0. Otec- ICH..ATASHI Čeperek (Aki du Center Club Moloss Wolf x DAEKI JAPAN DOG), český šampion, národní vítěz, krajský vítěz, 4x CAC ČR, 1x CAC SR, BoB, Evropská výstava psů V2 res. CAC (z 9 psů). DKK 0/0. http://www.odkurimskehory.cz

Přidáno: 09.04.2015 12:07 | Tosa Inu | Jihomoravský kraj

Více informací o plemeni Tosa Inu

Tosa Inu   (Japonská doga, Japanese Fighting Dog)

Povaha plemene

Tosa inu je velice sebevědomý, vyrovnaný, inteligentní a klidný pes. Málokterá situace jej vyvede z míry. Nekompromisně střeží své teritorium a rodinu. Jde o velmi odvážného a tvrdého psa. Štěká velmi málo. V kotci se necítí příliš dobře, chce být uprostřed dění v rodině. Tosa inu obvykle neslintá. K cizím lidem se toto plemeno chová zdrženlivě až ostražitě. Rodinné známé přijímá přátelsky. S dětmi vychází zpravidla dobře a je k nim značně tolerantní. S jinými zvířaty nemívá problém. K jedincům stejného pohlaví se může chovat dominantně a platí to především pro psy. Držte tosa inu stranou bojechtivých psů, vzhledem k velikosti a síle je o boji většinou již předem rozhodnuto.

Popis plemene

Tosa inu dorůstá výšky 55 až 61 cm a dosahuje váhy okolo 90 kg. Průměrná délka života je 11 až 12 let. Lebka je široká se středně dlouhou tlamou hranatého tvaru. Poměrně malé uši jsou nasazeny vysoko a přiléhají k lebce. Malé oči mají odhodlaný výraz a tmavou barvu. Skus je nůžkový. Tosa inu je velmi statný a impozantní pes. Hřbet je rovný, bedra široká a svalnatá. Silný, vysoko nasazený ocas se směrem ke špičce postupně zužuje a dosahuje až k hlezenním kloubům. Srst tosa inu je hustá, pevná a krátká. Zbarvení je červené, žluté, žíhané nebo černé s tříslovou. Tlama je s černou maskou. Bílé znaky jsou přípustné na prsou, špičce ocasu a jako lysinka na čele.

Základní péče o psa

Srst tosa inu není nijak náročná na údržbu. Postačí jednou týdně důkladněji vykartáčovat nebo pouze v období línání použít gumovou masážní rukavici. Je dobré, aby pes měl měkký pelech jako prevenci nehezkých otlačenin. Tosa inu potřebuje velmi vyrovnanou, důslednou a především laskavou výchovu. Má-li tosa inu k dispozici oplocený pozemek, postará se o svůj pohyb částečně sám. Dále potřebuje vycházky do přírody, aby nasbíral nové dojmy. Doma se chová klidně. Hra s míčkem tohoto psa příliš nezajímá. Co nejdříve odnaučte psa táhnout na vodítku a věnujte dosti času seznamování s okolním světem.

Historie plemene 

Plemeno tosa inu vzniklo v Japonsku v 19. století. Byl vyšlechtěn jako bojový pes, který musel bojovat potichu a bez kousání. Obě tato kritéria tosa inu splňoval. Vznikl zkřížením psů šikoku a dovezených buldoků, dog a mastifů. Centrem chovu bylo zpočátku okolí Nagasaki a poté oblast Tosa. Kdysi byl nazýván japonským mastifem. Dnes je především využíván jako společenský pes. Jako zápasnický pes se používá již jen nelegálně ve venkovských oblastech Japonska. První psi plemene tosa inu byli do České republiky poprvé přivezeni roku 1993. V Japonsku jej využívají jako policejního psa pro vyhledávání drog a hlídaní hranic. V USA je používán ke canisterapii.

 

Více informací o plemeni Tosa Inu