Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Sloughi, arabský chrt

Více informací o plemeni Sloughi, arabský chrt

Inzeráty plemene Sloughi, arabský chrt

Pro plemeno Sloughi, arabský chrt není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Sloughi, arabský chrt

Sloughi - Arabský chrt  (sluga, Arabian Chrt)

Povaha plemene

Sloughi je pes s poněkud složitější povahou. Je velmi citlivý. K cizím lidem je nedůvěřivý a může být i agresivní. Pokud však získáte jeho důvěru, je milým společníkem. Tohoto krásného a hrdého psa doporučujeme chovat pouze velkým obdivovatelům tohoto plemene, neboť k jeho výchově je třeba hodně trpělivosti.

Popis plemene

Sloughi je elegantní, ušlechtilý hladkosrstý chrt. Zařazuje se mezi velká plemena krátkosrstých loveckých psů. Je štíhlý, vysoký. Má krátký rovný hřbet, hrudník dosahuje k loktům. Má velmi dobře vyvinuto svalstvo. Břicho je vtažené. Obličejová a mozková partie je stejně dlouhá, přičemž mozkovna je plochá a středně široká. Oči má Sloughi oválné, tmavé a velké se smutným výrazem. Uši má posazeny vysoko, jsou trojúhelníkového tvaru, malé a ploché, ke konci zaoblené, jsou zavěšené a přiléhají k hlavě. Končetiny jsou rovné se silnými svaly. Ocas je tenký, střední délky, nesený pod úrovní hřbetu. Srst má Sloughi velmi krátkou, přiléhavou a hladkou. Na pohmat velmi příjemnou, hedvábnou. Zabarvení srsti je pískové ve všech odstínech, může být i rezavé. Možná je kombinace se žíháním. Pes je v kohoutku vysoký 66 - 72 cm a váží od 20 do 27 kilogramů. Fenka je vysoká 61 - 68 cm a váží 20 - 27 kilogramů.

Základní péče o psa

Sloughi potřebuje velmi mnoho pohybu a prostoru. Musíme mu zajistit i poměrný klid. V žádném případě ho nesmíme vystavovat chladu, na který je velice citlivý a lehce by mohl onemocnět. Pán, který chová toto plemeno musí opravdu porozumět jeho poměrně složité povaze, za což se nám Sloughi odmění svou láskou.

Historie plemene 

Sloughi byl vyšlechtěn v severní Africe, Maroku. Toto plemeno je známé již 1000 let. Původně byl vyšlechtěn k lovu gazel, divočáků a zajíců, protože jeho písková barva byla v pouštním prostředí neviditelná a lovená zvěř spatřila psa v momentě, kdy již únik nebyl možný. Dokáže vyvinout neobyčejnou rychlost. Byl průvodcem arabských karavan. Je znám jako arabská hvězda a vedle koní byl považován za nejcennější majetek. Sloughi je původně lovecký pes, který je v dnešní době psem společenským. Účastní se velmi rád chrtích dostihů.

Více informací o plemeni Sloughi, arabský chrt