Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Shikoku-Inu

Více informací o plemeni Shikoku-Inu

Inzeráty plemene Shikoku-Inu

Pro plemeno Shikoku-Inu není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Shikoku-Inu

Shikoku-Inu

Historie plemene

je plemeno, které bylo vyšlechtěno v Japonsku na ostrově Shikoku a odtud tento pes získal svůj název. Je to plemeno, které je známé již odpradávna. Japonci byli v té době příliš zaujati importovanými psy ze západu, že na své zapomínali. Ve 30. letech 20. století došlo k obnovení místních plemen a Shikoku-Inu byl kvůli své drobné velikosti postaven na okraj zájmu a stal se velmi ojedinělým. Proto mu byl v roce 1937 postaven v Japonsku pomník.

Charakteristika plemene

Shikoku-Inu je středně velký pes severského typu. Je to lovecký pes, který je velmi samostatný a nezávislý a proto není lehké ho vycvičit. Ale při správné výchově je poslušný a snese se i s ostatními psy. Je to přátelský pes, který je skvělým společníkem a je velmi oddaný svému pánovi. Je to aktivní pes, který potřebuje pravidelné vycházky a pravidelnou velkou fyzickou zátěž. Srst Shikoku-Inu je drsná a rovná s měkkou podsadou a nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Výchova a výcvik

Jako lovecké plemeno se Shikoku v Japonsku používal už od starověku. Potřebuje vyrovnanou a důslednou výchovu. Má průměrné pohybové nároky.

Více informací o plemeni Shikoku-Inu