Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Saint-Germainský ohař krátkosrstý

Více informací o plemeni Saint-Germainský ohař krátkosrstý

Inzeráty plemene Saint-Germainský ohař krátkosrstý

Pro plemeno Saint-Germainský ohař krátkosrstý není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Saint-Germainský ohař krátkosrstý

Saint-Germainský ohař   (Braque Saint Germain)

Vzhled

Vzhledově je tento ohař velmi ušlechtilý, jemný a líbivý, s nádherným svalstvem, které připomíná atleta. Jeho pohyb v poli je pomalejší, než u pointra a prut ani při vystavování nesmí být držen nad úrovní beder. Jeho zbarvení má matně bílý základ, na němž se výrazně odrážejí jasně oranžové plotny. Stříkání v bílé je nežádoucí. Se zbarvením srsti ladí jantarový odstín jeho očí s milým a důvěřivým pohledem.

Povaha

Saint-Germainský ohař je inteligentní, vyrovnaný, přátelský a snadno cvičitelný pes. Vyhovuje mu život v rodině. Má rád malé děti, dobře se snese i s ostatními zvířaty v domácnosti. Svému pánovi je velmi oddaný.
Nesnáší žádnou hrubost. Je také žádoucí, aby byl chován spíše v bytě, než v psinci, neboť pro svůj plnohodnotný rozvoj potřebuje mnoho kontaktu s lidmi. Jako většina francouzských ohařů i on má mnoho vrozených schopností, které stačí rozvíjet během lovu. Proto je velmi zarážející, že jeho popularita je ve Francii nízká a jeho rozšíření mizivé. Saint-Germainský ohař je psím plemenem užívaným pro lov pernaté a srstnaté zvěře. Vyniká vytrvalostí, inteligencí, oddaností svému pánovi i vyváženou povahou.

Historie plemene

Saint-Germainský ohař byl vyšlechtěn v královském psinci v Compiegne přibližně v roce 1830. Je potomkem psů, kteří vznikli z křížení pointera a krátkosrstého ohaře. Saint-Germainský ohař byl velmi oblíben až do počátku dvacátého století, kdy patřil na prvních výstavách psů mezi nejčastěji vystavované ohaře.

Srst a péče o ni

Toto psí plemeno má krátkou a ne příliš jemnou srst. Základní zbarvení je matně bílé s oranžovými (plavými) plotnami. Slabé stříkání je tolerováno, není však žádoucí. Uši jsou plavé, náznak bílé na nich je tolerován, ale je také nežádoucí. Péče o srst není složitá. Srst pravidelně kartáčujte vhodným kartáčem - odstraníte tak z ní nečistoty. Koupání a šamponování se doporučuje maximálně 3x za rok.

Více informací o plemeni Saint-Germainský ohař krátkosrstý