Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Ruský španěl

Více informací o plemeni Ruský španěl

Inzeráty plemene Ruský španěl

Pro plemeno Ruský španěl není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Ruský španěl

Národní ruské plemeno uznané  RCF ( Ruská kynologická federace)

FCI - Neuznaná plemena.  Ruský španěl (  Russian Spaniel, Russkij Ochotničij Spaniel)

PŮVOD:

Ruský španěl (Russian Spaniel) je plemenem vyšlechtěným v evropské části Ruska. Vznikl křížením několika plemen španělů, přivezených po druhé světové válce. Plemeno měli ve velké oblibě zvláště nimrodi, kteří ho využívalí pro lov na pernatou zvěř. Ruský španěl je chován nejen v Rusku, ale i v jiných zemích. Plemeno není oficiálně uznáno.

POPIS:

Ruský španěl (Russian Spaniel) je plemenem loveckých psů.

Je to silný, rozložitý pes. Hlavu má suchou a přiměřeně dlouhou. Oči jsou oválné, velké, tmavě nebo světle hnědé. Nos má barvu od černé po světle hnědou. Uši jsou dlouhé a převislé. Ocas je u kořene silný, směrem ke konci se zužuje, bývá nesený téměř na úrovni hřbetu, dříve se na polovinu kupíroval.

VÝŠKA:

Ruský španěl (Russian Spaniel) má v kohoutku 36 až 44 cm.

VÁHA:

Neudává se.

SRST:

Ruský španěl (Russian Spaniel) má měkkou a přiléhavou srst. Na hlavě a přední straně končetin je krátká a rovná, na krku, hřbetu a zádi dlouhá a lehce zvlněná. Srst na spodní části hrudníku, na břiše, zadní straně končetin a na uších tvoří třásně. Zbarvení je: černé, hnědé, rezavé, černě, hnědě nebo rezavě skvrnité, černé s pálením, hnědé s pálením, bílé se skvrnami a čmouhami.

CHARAKTER:

Ruský španěl (Russian Spaniel) je přátelský a veselý pes s vyrovnanou povahou. Pro svůj živý a oddaný charakter je opravdu vynikajícím společníkem. Nadevše miluje dlouhé a volné procházky lesem, zbožňuje plavání.

PÉČE:

Ruský španěl (Russian Spaniel) potřebuje zajistit dostatek pravidelného pohybu a opravdu dlouhé procházky. Nezapomínejte mu také srst pravidelně kartáčovat a rozčesávat hřebenem.

Více informací o plemeni Ruský španěl