Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Rotvajler / Rottweiler

Více informací o plemeni Rotvajler / Rottweiler

Inzeráty plemene Rotvajler / Rottweiler

Prodej štěňat rotwajlera

Prodej štěňat rotwajlera

Prodám čistokrevná štěňata rotwajlera bez PP po vynikajích rodičích. Odběr možný 25.4.2015 po naočkování.

Přidáno: 14.04.2015 12:39 | Rotvajler / Rottweiler | Jihomoravský kraj

Více informací o plemeni Rotvajler / Rottweiler

Rotvajler  (Rottweiler)

Povaha plemene

Rotvajler je velice inteligentní pes. Je poslušný, lehce ovladatelný. Dokáže přijímat velice různorodé úkoly a jeho využití je přes policejní a armádní psy až po psy výstavní. Rotvajler je velice klidný a milý pes a miluje děti. Chování má sebejisté, nebojácné a rozhodné.

Popis plemene

Rotvajler je mohutný, masivní pes. Hlava má širokou mozkovnu. Dobře vyvinutý čenich širšího tvaru je vždy černý. Oči jsou středně velké, mandlového tvaru, tmavě hnědé. Nevelké uši jsou trojúhelníkového tvaru, převislé, vysoko nasazené. Krk je široký s klenutou šíjí, dobře osvalený, bez laloků a volné kůže. Hrudník má rotvajler hluboký, široký a okrouhlý. Záď je široká, středně dlouhá, břicho nemá vtažené. Ocas je nasazený v úrovni hřbetu, nesený vodorovně. Kůži má tento pes dobře přiléhající, bez vrásek a záhybů. Srst je krátká, rovná a hrubá, s podsadou. Barva srsti je černá s pálením na lících, tlamě, spodní straně krku, hrudi, končetinách. Znaky jsou barvy červenohnědé, někdy jsou i světlejší, ale přednost se dává co nejtmavšímu zabarvení. Chybou je, pokud se na srsti objevují znaky zbarvené bíle. Výška psa se pohybuje od 61 do 68 cm. Rotvajleři jsou děleni podle výšky do kategorií malí, střední a velcí. Malý pes má v kohoutku 61 - 62 cm, střední 63 - 64 cm, 65 - 68 cm velký. Průměrná váha psů je 50 kilogramů, fenky jsou zhruba o 8 kilogramů lehčí.

Základní péče o psa

Rotvajler nepotřebuje žádnou mimořádnou péči. Potřebuje však každodenní fyzickou zátěž a pravidelné a dlouhé procházky, minimálně však půl hodiny denně. Tím se zamezí výskytu onemocnění kloubů, jak je u těchto větších plemen běžné. V čase nedostatku pohybu je tento pes klidný a trpělivě čeká na procházku. Péči o srst rotvajler nepotřebuje mimořádnou a protože ji má hustší a delší než Dobrman, může se tento pes chovat celoročně venku. Doporučuje se výcvik vedený odborníkem.

Historie plemene 

Původ rotvajlera sahá až do doby antického Říma. Patří mezi nejstarší plemena psů. Některé prameny uvádějí, že předky rotvajlerů mohou být tibetské dogy nebo tibetští mastifové. Původně byli tito psi využíváni jako psi, kteří hlídali stáda a chránili své pány při válečných taženích římských legií. Jak legie postupovaly, nechávaly rotvajlery místním obyvatelům, proto se tento pes rozšířil po celé Evropě. Existují dva druhy rotvajlerů. Větší a těžší, který je vhodný jako pes tažný a hlídač, ale nehodí se jako pes pastevecký, protože je agresivnější a často skot smrtelně poranil a menší rotvajler, který byl využíván jako pes pastýřský.

 

Více informací o plemeni Rotvajler / Rottweiler