Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Řecký honič

Více informací o plemeni Řecký honič

Inzeráty plemene Řecký honič

Pro plemeno Řecký honič není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Řecký honič

Řecký honič ( Hellinikos ichnilatis)

Původ

Řecký honič byl vyšlechtěn v Řecku pro lov na zajíce. Je to starobylé plemeno, které má kořeny spojené s balkánským honičem. Nyní slouží jako lovecký pes nebo jako společenské plemeno. Jeho předkem je Balkánský honič. Rozšířen je především ve své domovině. Řecký honič je veselý pes a příjemný společník s vynikajícím čichem. Má rád pohyb a dlouhé procházky.

Popis

Řecký honič je plemenem loveckých honicích psů. Řecký honič vyniká výborným čichem a krásným zvučným hlasem. Za hranicemi své vlasti není známý. Je to silný a pevný pes, pro něhož je typická protáhlá hlava a čenich s hrbolkem. Oči jsou tmavě kávové barvy, s inteligentním a pozorným výrazem. Uši má střední velikosti. 

Péče o plemeno

Srst nepotřebuje speciální péči, jen v době línání, kdy je třeba ji každodenně vyčesávat. Voda srsti nevadí, a na kůži se nedostane, proto časté koupání se ve vodě nevadí. Šampon ale stačí použít jen 2x za rok. Vyžaduje hodně pohybu a nejlépe mu je jako honiči - má silné lovecké pudy a nejlépe se proto uplatní u myslivců. Pokud ho ale jako mysliveckého psa nechcete, musíte mu zařídit hodně pohybu, aby se nezačal nudit, to by totiž řešil demolováním zahrady a časem by začal být i agresivní. Potřebuje pevnou ruku a výcvik.

Více informací o plemeni Řecký honič