Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Pudlpointr

Více informací o plemeni Pudlpointr

Inzeráty plemene Pudlpointr

Pro plemeno Pudlpointr není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Pudlpointr

Pudlpointr  (Pudelpointer)

Povaha plemene

Pudlpointr je vyrovnaný a klidný pes, který má své reakce pod kontrolou. Je nebojácný, ale není agresivní. Je poměrně dobře ovladatelný a má pevné nervy. Je to ideální lovecký pes, všestranně použitelný, vhodný k práci na poli, v lese i ve vodě. Nebojí se zvěře, ani výstřelů. Pro svou všestrannost je myslivci přezdíván "děvče pro všechno". Miluje pohyb, rád aportuje.

Popis pudlpointra

Pudlpointr - ideální stavba těla je jako pointr těžšího typu. Měří od 60 do 68 cm, feny od 55 do 63 cm. Poměr mezi délkou těla a jeho výškou je 10:9. Pudlpointr má hlavu velkou přiměřeně k tělu. Má zřetelný stop a jeho čenich není ani úzký, ani špičatý. Pysky jsou přiléhavé, zuby silné, čelisti mají nůžkový skus. Oči má velké, tmavě jantarové. Uši jsou středně dlouhé, zavěšené, přiléhající k hlavě. Krk je suchý, středně dlouhý a svalnatý. Má dobře stavěné tělo s rovným hřbetem, hodně osvalenými bedry a širokým, hlubokým hrudníkem. Břicho má pudlpointr vtažené. Ocas je rovný a navazuje na linii hřbetu. Končetiny jsou rovné a rovnoběžně postavené. Stehna i lopatky jsou dobře osvalené. Tlapky má oválné se silnými a odolnými polštářky. Pohybuje se harmonicky a pružně. Srst má tvrdou, přiléhající k tělu a hrubou. Na hlavě mu vytváří charakteristický vous a "vlasy". Barvu může mít pudlpointr hnědou, světlehnědou nebo černou, povoleny jsou i malé bílé znaky.

Základní péče o psa

Pudlpointr nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Jeho hrubá srst jej chrání před nepříznivými klimatickými podmínkami. Udržovat se musí chloupky mezi prsty. Je to lovecký pes, a proto je vhodné chovat jej spíše na venkově s velkým výběhem. Pudlpointr miluje pohyb a potřebuje aktivního páníčka, který se mu bude věnovat - chodit na procházky nebo s ním běhat po lese. Ideální pes pro myslivce a lidi, co milují přírodu.

Historie plemene pudlpointr

Pudlpointr je hrubosrstý ohař, který vznikl křížením dvou plemen - jak už napovídá název - pudla a pointra. Přestože byl pudl použit jen k založení prvních generací, dodnes si pudlpointr zachoval jeho vynikající lovecké vlastnosti. V kombinaci s vynikajícím čichem a rychlým prostorovým hledáním pointra vznikl všestranný lovecký pes.

Více informací o plemeni Pudlpointr