Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Posávský honič

Více informací o plemeni Posávský honič

Inzeráty plemene Posávský honič

Pro plemeno Posávský honič není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Posávský honič

Posávský honič (Posavac Hound, Scent hound)

Charakteristika plemene

Posávský honič je vynikajícím lovcem. Loví především zajíce, dříve se používal i k honu jelenů. Je to přátelský a ohleduplný pes. Posázavský honič bývá vynikajícím společníkem.

Historie plemene

Posávský honič je známý již z 18.století. Historie vývinu tohoto honiče, stejně jako mnoha jiných balkánských psů, se nedochovala. Jedna verze říká, že lovečtí psi byli dovezeni na břehy Jaderského moře egyptskými obchodníky. Samotné plemeno bylo vyšlechtěno v bývalé Jugoslávii. Posázavský honič se velice dobře adaptoval místním podmínkám.

Popis plemene

Posávský honič je plemenem loveckých psů. Hlava je dlouhá 20 až 24 cm. Přední končetiny jsou rovné a svalnaté. Úzký čenich je jakoby trčící, čumák nosu má černý. Uši jsou okrouhlé a přiléhající. Oči má tmavé a vzhled ostražitý. Ocas je střední délky, je silný a šavlovitý.

Srst

Posávský honič má krátkou, hustou a tvrdou srst. Zbarvení je kombinované: hrudník, plece, nos, konečky tlap a ocasu jsou světle pískové, ostatní části těla mají předpisově červeno-hnědou pšeničnou barvu, nejsou však hnědé.

Charakter plemene

Posávský honič je vynikajícím lovcem. Loví především zajíce, dříve se používal i k honu jelenů. Je to přátelský a ohleduplný pes, může být vynikajícím společníkem. Jeho hlavním posláním je však lov.

Průměrná délka života

Posázavský honič se průměrně dožívá 12 let.

 

Více informací o plemeni Posávský honič