Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Phaléne

Více informací o plemeni Phaléne

Inzeráty plemene Phaléne

Pro plemeno Phaléne není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Phaléne

Phaléne

je také jinak známé pod označením malý kontinentální španěl. Historie tohoto plemene sahá až do opravdu dávných dob. Jeho chov byl dobře rozšířený již ve 12. století. Ve 14. a 15. století se Phaléne vyskytoval na mnoha šlechtických dvorech v Evropě.

Popis

Tento pejsek je velice malého vzrůstu, v kohoutku dosahuje do výšky 20-28 cm a jeho váha se pohybuje okolo 1,5-4,5kg. Jeho uši jsou vysoko nasazené a padají mu podél hlavy dolů. Postavení jeho oušek je vlastně jediný znak, ve kterém se liší od příbuzného plemene- Pappilon. Jeho srst je spíše delší a její zbarvení může být bílo-černé, bílo-červená, bílo-sobolí a tricolor.

Využití

I když Phaléne není žádný obr, skvěle mu jdou sporty všeho druhu, ať už je to agility, aportování anebo jen dlouhé procházky přírodou. Pokud jste začátečníky v chování pejsků, nemusíte se bát. Phaléni jsou velice dobře ovladatelní, hodní a inteligentní. Bohužel u nás naleznete jen velmi malé množství phalénů s PP. PhaleneDíky jejich velkému šlechtění téměř vymizeli a na výstavách se skoro neobjevovali. V současné době se však situace zlepšila, a Phaléni mají na výstavách velký úspěch.

Specifické vlastnosti

Svěšené uši jsou pokryté dlouhou srstí.

Poměrně nízko uložené tmavé oči

Ocas vykroucením dopředu jako u jiných špiců vyžaduje denní péči

Převážně bílá srst bez podsady

Historie

Od 16. do počátku 19. století bylo toto plemeno velmi oblíbené u aristokracie. Epagneul nain continental - trpasličí španěl - je pravděpodobně předkem obou plemen - phaléna i Papillona. Obě plemena malovali Goya, Rubens, van Dyck a vlastnili jejich Marie Antoinetta i Madame de Pompadour. V USA a ve Velké Británii se obě plemena pokládají za jedno plemeno, ať už mají vztyčené, nebo klopené uši. Jinde jejich obvykle uznávají jako samostatná plemena. Phaléne je výborný krysař, známý svou čistotnosti.

 

Více informací o plemeni Phaléne