Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Parson Russel Teriér

Více informací o plemeni Parson Russel Teriér

Inzeráty plemene Parson Russel Teriér

Parson russell terier

Parson russell terier

Prodáme štěňátka s PP po kvalitních, zdravých a povahově vyrovnaných rodičích. Volní jsou tři pejsci, jsou velmi mazliví, bystří a pohodoví. Bydlí s námi a našimi psy doma a jsou zvyklí na běžný ruch domácnosti. V době odběru budou několikrát odčervení, očkovaní a čipovaní s pet pasem. Štěňátka dostanou s sebou balíček pro první dny v novém domově, chovatelský servis samozřejmostí. Návštěva po dohodě vítána. Rozumná cena, dohoda možná. Odběr koncem května, Říčany u Prahy. Pro nás je velmi důležité, aby noví majitelé si pořizovali štěňátko jako partnera na celý život psa! Více na www.cernyfaun.cz nebo volejte.

Přidáno: 11.05.2015 09:24 | Parson Russel Teriér | Středočeský kraj

Daruji Tobyska

Daruji Tobyska

Daruji 3 letého psa rasy Parson russell teriér slyšícího na jméno Tobby. Je vykastrovaný, zdravý, čipovaný, očkovaný. Po zdravotní stránce v nejlepší kondici. Zvládá základní pokyny a je třeba udržovat pevnou výchovu na kterou já díky změně práce nemám bohužel čas. Je velmi aktivní, rád si hraje, rád běhá venku se psy, je velmi přátelský a společenský. Daruji ho pouze hodným lidem, kteří mu zajistí dostatek pohybu a potřebnou lásku. V případě zájmu piště nebo volejte na tel.: 774535544 nebo na e-mail: andymullerova@seznam.cz

Přidáno: 11.04.2015 13:40 | Parson Russel Teriér | Hlavní město Praha

Parson Russell Terier

Parson Russell Terier

Prodám štěňata s PP,barva trikolor po exterierově špičkových rodičích.Oba jsou lovecky vedeni.Odběr bude 4.3.2015.Bližší informace na tel.737904751 nebo 604859814.

Přidáno: 14.01.2015 18:58 | Parson Russel Teriér | Kraj Vysočina

Více informací o plemeni Parson Russel Teriér

Parson Russel Teriér

Povaha plemene

Parson Russel Terrier je velice živý, aktivní a neúnavný pes. Celý den srší energií, za vším běhá, zajímá se, co se kde děje. Pokud nemá s čím si hrát, najde si nějakou hračku sám, občas k značné nelibosti svého páníčka. Je velmi houževnatý a neohrožený, jen tak něčeho se nelekne. Svému páníčkovi je Parson Russel Terrier velmi oddaný, to však neznamená, že není schopen mu provést nějakou lumpárnu. Je totiž také velmi vynalézavý a umí opravdu překvapit, v dobrém i ve zlém. Přesto je Parson Russel Terrier velmi oblíbený společník hlavně pro svou milou a veselou povahu. Je to velmi zábavný kamarád, s nímž se jeho majitelé opravdu nenudí. K cizím, ale může být nedůvěřivý. Je velmi vášnivý lovec, rád, dlouho a rychle běhá. Dožívá se 13 až 14 let.

Popis 

Parson Russel Terrier je harmonicky stavěný a pružný pes, připomínající svým zjevem voříška. Tělo je středně dlouhé a mírně obdélníkového formátu. Ideální míra v kohoutku je 36 cm, fena 33 cm. Hrudník je přiměřeně hluboký, průměrně velké ruce by jej měly za plecemi obejmout. Bedra jsou mírně klenutá. Končetiny jsou silné, rovné, zadní dostatečně svalnaté. Silný ocas se zkracuje. Pohybuje se koordinovaně. Má plochou středně širokou hlavu, která se postupně zužuje směrem k očím. Má černý nos a tmavé, živé oči. Uši má ve tvaru V, menší a sklopené směrem k čumáku. Čelisti jsou silné, zuby s nůžkovým skusem. Parson Russel Terrier má hrubou, hustou a uzavřenou srst. Zbarvení je bílé s černými, citronovými nebo tříslovými znaky, přednost se dává barevným skvrnám na hlavě nebo kořeni ocasu.

Základní péče o psa

Parson Russel Terrier není náročné plemeno na údržbu srsti a nevyžaduje ani žádnou jinou zvláštní péči. Největším problémem může být jeho energie a lovecké pudy, měli by si ho proto vybírat pouze podobně aktivní majitelé, kterým nevadí věnovat svému čtyřnohému kamarádu hodně času. Parson Russel Terrier miluje hry a vyžaduje fyzickou námahu, není to pes, kterého byste mohli přehlížet. Je velice neúnavný a je potřeba jej zabezpečit, když chytne stopu, nedělá mu problém opustit vymezený prostor. Také by si měli dát pozor zahrádkáři, Parson Russel Terrier se jim moc rád plete do práce, ne vždy jsou jeho "překopávací" snahy vítány. Potřebuje pevnou ruku a není vhodný pro starší nepohyblivé majitele. Žít s Russelem vyžaduje občas notnou dávku trpělivosti, bohatě se však za ni odmění veselou povahou a oddaností.

Historie 

Parson Russel Terrier byl vyšlechtěn v 19. století devonshirským farářem Jackem Russelem. Ten byl nadšeným lovcem, ale žádný z tehdejších teriérů mu nevyhovoval, vybrané jedince proto pravděpodobně začal křížit s buldoky nebo bígly. Jeho cílem bylo vypěstovat odvážného, energického ale poslušného norníka. Jeho snahy se vyplnily a Russel Terrier se stal oblíbeným psem anglických lovců. Oficiálně byl uznán až v 90. letech minulého století.

Více informací o plemeni Parson Russel Teriér