Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Papilon

Více informací o plemeni Papilon

Inzeráty plemene Papilon

Papillon - fenečky s PP - prodám

Papillon - fenečky s PP - prodám

CHS Elegans Bohemia nabízí k odběru od 3.4.2015 ve Velvarech(cca 35 km severně od Prahy) 3 fenečky papillonky v barvě sobol bílá s PP.Holky jsou narozené 13.2.2015, jsou čipovaná,odčervené, ošetřené proti vnějším parazitům, budou očkované a s Europasem. Jsou zvyklé na chod domáctnosti, papají granulky Royal Canin.Jsou vhodní nejen jako rodinný mazlíčci, na psí sporty, chov a výstavy. Cena 10 000 - 13 000 Kč.Více foto a info na mailu ilonamo@seznam.cz

Přidáno: 28.03.2015 08:27 | Papilon | Středočeský kraj

Více informací o plemeni Papilon

Papillon - Trpasličí kontinentální španěl   (Motýlek, můra, phaléne)

Povaha plemene

Papillon neboli malý kontinentální španěl je ideální společenský pes, který je velice vázán na své pány. Má živou, zvídavou povahu a je to velmi dobrý hlídač. Je citlivý, mazlivý a špatně snáší samotu. Papillon je velmi inteligentní, učenlivý a snadno vycvičitelný. Dobře se snáší s dětmi i dalšími psy. Je jemný a sebevědomý, nemá proto rád hrubé zacházení a zbytečnou přísnost. Většinou ji ale ani nepotřebuje - zbytečně neštěká, nekouše a vzhledem k tomu, že po generace vyrůstal v luxusním prostředí paláců, umí se dodnes pohybovat elegantně a neničí nic kolem sebe. Velice dobře reaguje na pozitivní podněty. Má veselou a hravou povahu, rychle si získá lásku všech okolo. Papillon je přizpůsobivý pes, vyhovovat může jak aktivnímu majiteli, tak seniorovi. Má rád pohyb, ale rád si i zalenoší. Je oddaný své rodině. Svou povahou je vhodný pro agility i canisterapii.

Popis 

Papillon je malý elegantní pes, který se krásně vyjímal jako doplněk nádherných žen na plátnech umělců. Stavbu těla má souměrnou, mírně obdélníkového tvaru. Jeho tělo je jen o něco málo delší než jeho výška. V kohoutku měří kolem 28 cm, váží do 2,5 kg, jeho robustnější varianta může dosahovat váhy až 5 kg. Má široký hrudník a mírně vtažené břicho. Za elegantní pohyb vděčí pevným, štíhlým končetinám se zaječími tlapkami. Ocas má vysoko posazený a osrstěný. Má souměrnou hlavu s jemným štíhlým čumákem a velkýma hnědýma očima, které ale nejsou vypoulené. Své jméno získal podle charakteristických uší připomínajících motýlí křídla. Podle nich se také rozděluje na dva druhy: papillon - má uši vzpřímené, široce rozevřené, směřující do stran; phaléne (můra) - má uši převislé. Obě varianty je mají porostlé jemnou dlouhou srstí. Malý kontinentální španěl se může pochlubit nádhernou, dlouhou, lesklou srstí, o něco delší na krku, kde mu vytváří límec a náprsenku, na zadních končetinách kalhotky. Barvu může mít jakoukoli, ale vždy je nutný bílý základ. Průměrná délka jeho života je 13 - 15 let.

Základní péče o psa

Malý kontinentální španěl, papillon, je poměrně nenáročné plemeno. I přes svou křehkou vizáž, je odolný a vydrží i dlouhé procházky. Údržba jeho nádherné srsti také není složitá - stačí jej jednou až dvakrát za týden vykartáčovat, během línání častěji. Nemusí se stříhat. Po koupání stačí vyfénovat, ale opatrně. Stejně jako řada jiných malých plemen může i papillon trpět vykloubením čéšky.

Historie

Malý kontinentální španěl je velmi staré plemeno. Jeho podobiznu zachycovali staří mistři už od 12. století a nalézt jej můžeme i na obrazech takových malířů, jako byl Goya, Tizian nebo Rembrandt. Byl oblíben především v šlechtických kruzích, jeho nejznámějšími majitelkami byly např. Madame de Pompadour nebo Marie Antoinette. Po Velké francouzské revoluci začal s upadajícím vlivem šlechty mizet i on, v prvních letech minulého století se však začal opět chovat v Belgii, po druhé světové válce se zájem o něj ještě rozšířil

 

Více informací o plemeni Papilon