Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Novofundlandský pes

Více informací o plemeni Novofundlandský pes

Inzeráty plemene Novofundlandský pes

Novofundlandský pes...

Novofundlandský pes...

samec a samice k dispozici. oni jsou doma vzneseny, socializované a velmi přátelský s dětmi a dalšími domácích mazlíčků. prosím, kontaktujte pro bližší informace v případě zájmu.

Přidáno: 05.05.2015 13:27 | Novofundlandský pes | Hlavní město Praha

Více informací o plemeni Novofundlandský pes

Novofundlandský pesm (novofundlanďan, Newfoundland)

Povaha plemene

Novofundlandský pes je mírný, přítulný a poslušný pes. Je velmi společenský a přátelský k ostatním psům, domácím zvířatům a také dětem. Je to velký dobrák, který ze všeho nejvíc miluje svoji rodinu. Je inteligentní, velmi silný a samostatný. Novofundlandský pes málo štěká a je sebevědomý a vyrovnaný. Novofundlanďan je původně rybářský pes, proto miluje vodu a plavání. Z vody také rád všechny zachraňuje, ať chtějí nebo ne.

Popis novofundlanďana

Novofundlandský pes je velký a těžký pes. Má dobře vyvinuté svalstvo a dobrou koordinaci pohybu. Tělo feny může být o něco delší než tělo psa, ale není tak mohutné. Délka těla od kohoutku po ocas je přibližně stejná jako délka od kohoutku po zem. Hlavu má masivní, fena opět méně mohutnou. Lebka je široká s mírně vyklenutým temenem. Novofundlandský pes má velký, dobře pigmentovaný nos. Jeho čenich má čtvercový tvar. Je hluboký a poměrně krátký. Pokrytý je jemnou srstí a je bez vrásek. Pysky a tváře má měkké. Oči má relativně malé, hluboko zasazené a poměrně vzdálené od sebe. Jejich barva je tmavě hnědá u černých a černobílých psů, u hnědých je povolen světlejší odstín. Uši má poměrně malé, trojúhelníkovitého tvaru se zakulacenými špičkami. Krk má Novofundlandský pes silný a svalnatý. Má široký hřbet a svalnatá bedra. Hrudník má široký a hluboký. Břicho a spodní linie je téměř rovná. Velké tlapy mají kulatý tvar a mají plovací blánu mezi prsty. Novofundlandský pes má dvojitou, středně dlouhou hustou srst. Jeho srst je přirozeně mastná a odolná vůči vodě. Barva srsti může být černá, bíločerná a hnědá. Jeho ocas je silný, u kořene široký. Při plavání ho používá jako kormidlo. Tento pes miluje plavání a je to pro něj ideální způsob pohybu. Jeho pohyb vypadá zdánlivě lehce a při běhu působí majestátně. Velikost feny je v kohoutku přibližně 66 cm a u psů 71 cm. Váha u feny je v rozmezí 50 - 60 kg a u psů je to 60 - 75 kg. Dožívá se 11 let.

Více informací o plemeni Novofundlandský pes