Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Norský losí pes černý

Více informací o plemeni Norský losí pes černý

Inzeráty plemene Norský losí pes černý

Pro plemeno Norský losí pes černý není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Norský losí pes černý

Norský losí pes černý ( Norsk Elghund, Norwegian Elkhound, Norsk Elghund Sort)

Norský losí pes černý je velmi pracovité plemeno. Ke své rodině je velmi pevně připoután. Samostatná a hašteřivá povaha napovídá, že má jiné předky než jeho známější jmenovec. Jinak to jsou skoro identická dvojčata, lišící se pouze srstí.

Historie

Norský losí pes černý je znám už z dávné historie, kdy lovil losy. Jeho předkové pochází z oblasti mezi Norskem a Švédskem. Jako samostatné plemeno byl uznán v roce 1877. V dnešní době je to velmi dobrý společník, lovecký pes a strážce. Norského losího psa černého sotva potkáme jinde než ve Skandinávii.

Charakter

Tento pes je vyrovnaný. Je vhodný i k dětem a překypuje energií. Je to statečný hlídač. Norský losí pes je velmi oddaný svému pánovi. Pro svoji pozornost a energičnost je skvělým strážným.

Popis

Toto plemeno má typickou postavu špice. Kvadratická stavba těla napovídá o jeho velké síle. Tento pes má spíše menší tělo s dlouhýma nohama, které má atletický vzhled. Hlavu má úměrně velkou k velikosti těla. Oči jsou hnědé. Pes má vysoko posazené uši, které jsou vzpřímené a mimořádně pohyblivé. Ocas je stočen a nesen na hřbetě. Hrudník nemá tak hluboký jako jeho příbuzný. Ocas a krk mají delší srst. Jinak je srst krátká a těsně přiléhající, není tak hustá jako u norského losího psa šedého. Barva srsti je u norského losího psa černého zářivě černá. Možné jsou bílé skvrny na tlapách a hrudi. Velikost norského losího psa černého je v kohoutku u fen 43-46cm a u psů 46-49cm. Váha se pohybuje v rozmezí 17,5-18,5 kg. Dožívá se 12-13 let.

Péče

Norský losí pes černý, stejně jako jeho příbuzný, nevyžaduje zvláštní péči. O srst se staráme především v době línání. Strava by měla být vyvážená a v dostatečné míře. Vyžaduje laskavé, ale někdy i tvrdé zacházení.

Výchova

Vychovat norského losího psa není příliš těžké. S laskavostí nejdál dojdeme, ale musíme na něj být i přísní, abychom dokázali zvládnout jeho lovecký pud.

Více informací o plemeni Norský losí pes černý