Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Norfolk teriér

Více informací o plemeni Norfolk teriér

Inzeráty plemene Norfolk teriér

Pro plemeno Norfolk teriér není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Norfolk teriér

Norfolk teriér

Charakteristika

byl vyšlechtěn v Anglii a po dlouhá léta byl velmi oblíbeným psem studentů na Cambridgské univerzitě. Před sto lety se Norfolk teriér a Norvičský teriér nerozlišovali a byli považováni za jedno plemeno. V roce 1932 bylo toto plemeno oficiálně uznáno Anglickým klubem chovatelů a v roce 1964 se toto plemeno rozdělilo na dvě, Norfolk teriér a Norvičský teriér.

Popis

Norfolk teriér je jedním z nejmenších teriérů. Je to silný a svalnatý pes, který je velmi inteligentní. Je velmi přátelský a milý a dobře vychází i s malými dětmi. Je to velmi aktviní a energický pes, který potřebuje dostatek pohybu a hodí se spíše pro sportovně založené majitele. Jeho srst je tvrdá a přiléhavá a nevyažaduje žádnou zvláštní péči.

Anglický název: Norfolk Terrier. Zkratka používaná v ČR: NFT

Historie

Norfolk teriér patří ke zdánlivě mladým plemenům a hovořit se o něm začalo až někdy okolo roku 1930. Skutečnost je trochu jiná. Norfolk je bratrem nebo spíše dvojčetem norwich teriéra. Podstatnější rozdíl mezi oběma plemeny je pouze v nesení uší. Norwich má ucho postavené a norfolk klopené. Obě plemena se dlouhou dobu chovala společně a líbivý norwich svého sourozence trochu zastiňoval. K definitivnímu rozdělení plemen došlo až v roce 1964. Norfolk teriér je svým původem lovecký pes – norník, který byl používán na vyhánění lišek, a to i z těch nejužších nor. Dnes se chová spíše jako plemeno společenské a po celém světě, včetně České republiky, má celou řadu nadšených příznivců.

Povaha a chování

Norfolk teriér je radostný, jiskrný a temperamentní pes s vřelým vztahem k lidem. Obzvláště má rád děti a dokáže si s nimi neúnavně hrát. Zcela postrádá zlobu a život bere jako jednu velkou zábavu. Je učenlivý, ale někdy roztěkaný. Je vynikajícím společníkem všech věkových kategorií.

Vzhled:

Tento malý a bystrý pes dosahuje výšky kolem 25 cm. Má rovnou drátovitou srst, která těsně přiléhá k tělu. Nese několik barev a jejich kombinací - červená, pšeničná, černá s pálením nebo "grizzly".

 

Více informací o plemeni Norfolk teriér