Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Německý špic vlčí

Více informací o plemeni Německý špic vlčí

Inzeráty plemene Německý špic vlčí

Vlčí špic, hledám fenečku

Vlčí špic, hledám fenečku

Dobrý den, hledám fenečku pro vlčího špice, kávová forma. Je čistokrevný, ale pro fenečku není podmínkou. Chtěli bychom štěňátka podobné nebo stejné rasy.

Přidáno: 09.01.2015 16:27 | Německý špic vlčí | Jihomoravský kraj

Více informací o plemeni Německý špic vlčí

Německý špic vlčí  (German Spitz - Keeshound, Deutscher spitz - Wolfspitz, Chien Loup)

výška:    49 cm/ +-6 cm

barva:    vlkošedá

Charakteristika

Vlčí špic je největším rázem německého špice. V minulosti se používal k hlídání statků v severním Německu a ke hlídání lodí v Holandsku. Hlídání má tedy vrozené a nemusí se tomu učit. I dnes je stále ostražitý, nic mu neujde, ale štěká opravdu jen když má důvod, nikdy ne zbytečně. Je stále živý a veselý. Je mimořádně fixovaný na svojí rodinu, takže se absolutně nehodí k trvalému držení v kotci.
Je velmi učenlivý a lehce vychovatelný, ovšem jako všichni němečtí špicové má výbornou paměť a vše si dlouho pamatuje, tedy je nutností důsledná výchova již od malého štěněte. Majitel musí mít na paměti, že co mu jako štěněti povolí, to bude vlčí špic vyžadovat i jako dospělý, protože si bude pamatovat, že už to jednou povoleno měl. Zároveň je tato důsledná výchova a základní výcvik nutností i proto, že jde o poměrně velkého psa a navíc také psa celkem samostatného a sebevědomého, což vyplývá z toho, že nikdy nepracoval podle příkazů člověka jako třeba ovčáčtí psi, ale hlídal a hlídá zcela samostatně.

Výchova

Pokud ho ale správně vychováme, jde o psa bezproblémového, k lidem i ke psům je přátelský a výtečně si rozumí s dětimi i s domácími zvířaty. V přírodě může bez problémů chodit na volno, protože jeho lovecký pud je velmi slabý.
Dnes se s ním samozřejmě dají provozovat i různé psí sporty. Některé jsou pro něj méně vhodné a jiné vhodnější. Nejméně vhodné jsou sporty založené na aportu jako je flyball, protože i když ho lze aport naučit, nikdy to nebude dělat s takovým nadšením jako jiná plemena, která jsou rozenými aportéry. Z těch méně vhodných je to nejspíš agility, kde díky své tělesné konstituci nebude dosahovat rychlosti ovčáckých psů jako je např.border kolie, ale bavit ho to určitě bude. U služebního výcviku bude mít pravděpodobně problém s obranami, protože špic má zafixováno, že do lidí se nekousá. Ale je spousta zkoušek bez obran, které s ním lze složit, včetně záchranářských a stopařských.
Velice vhodný je pro něj tanec se psem a určitě by ocenil i dogtrekking, protože procházky v přírodě přímo miluje. Vlčí špicové klidnější povahy můžou být úspěšní i v canisterapii.
Ale protože to je pes, který nějaké speciální zaměstnání přímo nevyžaduje, bude úplně spokojený, když mu dopřejete každý den procházku a budete se mu chvíli věnovat a samozřejmě mu umožníte být s rodinou.
Vlčí špicové nejsou přešlechtění, takže netrpí nějakými zvláštními chorobami a dožívají se v dobrém zdraví až patnácti let.

Péče

Srst nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu. Nestříhá se, neknotí se ani necuchá a je samočistící, to znamená, že pokud se pes zablátí, po uschnutí z něj špina sama opadá. Češe se jednou týdně, častěji se to nedoporučuje, protože by se mohla poškodit podsada. Častěji češeme pouze na jaře, kdy pes líná a je potřeba odstranit vypadanou podsadu.
Ovšem díky této bohaté podsadě vlčí špic skvěle snáší i ty největší mrazy, zimu přímo miluje a sníh si užívá.

Keeshond  

V 90.letech byl k vlčímu špicovi ve standardu přiřazen keeshond. Keeshond má stejný původ jako vlčí špic, ale v Anglii a Americe se chová jako samostatné plemeno. V důsledku tohoto odděleného chovu došlo u keeshonda k určitým změnám hlavně v exteriéru a nyní po sloučení těchto dvou typů je nyní již mnoho vlčích špiců ve skutečnosti typem keeshonda nebo alespoň mezitypu.
Keeshond je menší, kompaktnější (kvadratický), má silnější kostru. Hlava je jemnější, má výraznější stop a širší čelo, čenich je kratší, uši jsou menší, schované v srsti na krku – límci. Jeho osrstění je bohatší, hlavně na krku a nohách. Důraz je kladen na bohatou vatovitou podsadu, tudíž jeho údržba je mnohem náročnější než údržba vlčího špice.
Vlčí špic je vyšší, má menší kontrast v barvě, lehčí kostru, delší čenich, větší uši, srst není tak bohatá. Velký rozdíl je i v barvě. Keeshondi anglických a amerických linií mají většinou krémový nádech, který může přecházet až do oranžova, výjimkou nejsou krémová podsada a krémové nohy. Někteří keeshondi jsou již spíše barvy creme sable než vlkošedé.

Více informací o plemeni Německý špic vlčí