Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Německá doga

Více informací o plemeni Německá doga

Inzeráty plemene Německá doga

Německá doga žlutá, žíhaná s PP

Německá doga žlutá, žíhaná s PP

Chovatelská stanice Bářin sen nabízí dva žluté pejsky a jednoho žíhaného pejska ze zahraničního krytí z nepříbuzného spojení po rodičích: C.I.B.Arthos von Adamantium HDA,bez DCM a Gch.Allison vom zwiebelberg HDB, echo cardio doppler ok. Odběr možný od poloviny dubna. Jen vážným zájemcům, veškerý chovatelský servis. http://barin-sen-great-dane-kennel.webnode.cz/

Přidáno: 25.03.2015 09:56 | Německá doga | Jihočeský kraj

Německá doga

Německá doga

Chovatelská stanice CATLEY RANCH (50km od Brna) nabízí štěnátko černé a skvrnité holčičky (nar. 11.11.2014) z velmi perspektivního spojení: C.I.B., Mult.Ch. BODYGUARD Catley Ranch x Mult.Ch. MAYBELLINE Claudia Bohemica. Fenečky jsou pevné, silné kostry, typické hlavy, rovných zad i nohou, vyrovnné povahy, s předpokladem dlouhověkosti a vysokého vzrůstu. Jsou kompletně očkované, čipované,opakovaně odčervené, s vystaveným europasem. Možnost vidět oba rodiče. Nezávazná návštěva vítána, chovatelský servis samozřejmostí.

Přidáno: 02.03.2015 18:18 | Německá doga | Olomoucký kraj

Daruji do RD psa Německé Dogy a fenu Německého Špi

Daruji do RD psa Německé Dogy a fenu Německého Špi

Z důvodu stěhování do paneláku, daruji do dobrých rukou do rodinného domu se zahradou. 4,5letého psa Německé dogy barva tygr hodné telátko, nedůvěřivé k cizím, ale dobrý hlídač a fenku křížence Německého špice 2,5letá, černá, hravá, mazlivá, společenská, taky bezvadný hlídač. Naučení jen venku ve společné boudě. Pouze oba společně.

Přidáno: 08.02.2015 11:20 | Německá doga | Pardubický kraj

Německá doga žlutá

Německá doga žlutá

Chovatelská stanice Vale-Land zadá žlutou fenku (nar. 11.1.2015) po výstavně úspěšných a povahově vyrovnaných rodičích otec: Lucas Big Lord C.I.B., Ch. CZ, SK, Jch. CZ, matka: Afrodíté Vale-Land JCh. CZ, Ch. CZ, pracovně vedená-zkouška BH. Předpoklad pro chov a výstavy, ale i pro práci nebo jako výborný společník. Štěňata čipovaná, očkovaná, odčervená, s europasem budou k odběru po 15.3. 2015. Kompletní chovatelský servis je samozřejmostí. Více informací na www.valeland.cz

Přidáno: 19.01.2015 15:35 | Německá doga | Středočeský kraj

Německá doga modrá

Německá doga modrá

- poslední pejsek po rodičích s PP, narozen 02.10.2014. Očipován + pas, 2x vakcinován, 5x odčerven. www.okawangoo.webgarden.cz

Přidáno: 22.12.2014 00:27 | Německá doga | Plzeňský kraj

Německá doga modrá

Německá doga modrá

- poslední pejsek po rodičích s PP, narozen 02.10.2014. Očipován + pas, 2x vakcinován, 5x odčerven.

Přidáno: 14.12.2014 00:12 | Německá doga | Plzeňský kraj

Více informací o plemeni Německá doga

Německá doga  (Deutsche Dogge, Great Dane, German Mastiff, Grand Danois)

Povaha plemene

V rodině se okamžitě stane plnohodnotným členem. K tomu dogu předurčuje její věrnost, inteligence a vyrovnanost. K dětem se chová velmi dobře. Německá doga je ostražitá, což z ní dělá výborného hlídače, který však příliš ani zbytečně neštěká. K cizím lidem je většinou nedůvěřivá. K malým psům je hodná a velkorysá. Ostatních psů si moc nevšímá, ale nechá se vyprovokovat. Doga je společenský, strážní pes a pes pro ochranu. Německá doga patří mezi největší plemena psů vůbec. Z toho plyne, že má ráda velký prostor. Velký prostor si udělá i v srdcích svých majitelů. Je to přátelský pes s vysokou inteligencí. Dokáže si hravě ochránit svoji rodinu. Svým vzrůstem si udělá respekt.

Popis německé dogy

Hlava německé dogy je tzv."cihlového tvaru", je úzká, protáhlá, výrazná. Pysky má doga svěšené. Což znamená, že hodně slintá. Oči dog jsou kulaté, co nejtmavší, u modrých dog jsou o něco světlejší, skvrnité dogy mohou mít oči světlé či různobarevné. Německá doga má uši zavěšené, vysoko nasazené, středně velké, předními okraji přiléhají k tvářím. Kupírované uši jsou u nás zakázané. Kohoutek je výrazně vyznačený, hřbet krátký, v téměř rovné linii nepatrně spadající dozadu. Ocas má doga většinou svěšený, jen při vzruchu se ji mírně stočí do „šavle". Pes má končetiny rovné a velmi silné. Srst je velmi krátká, hladce přiléhající a lesklá. Zbarvení může být žluté, a to od světle zlatožluté až k sytě zlatožluté. Další barvou je tzv. žíhaná, přičemž základní barvou je opět zlatožlutá všech odstínů, s černým ve směru žeber probíhajícím žíháním. Tyto zbarvení mívají černou masku. Donedávna nejoblíbenějším zbarvením byla černá. K tomuto zbarvení se počítá také zbarvení s označením "plášťová doga". Skvrnitá doga, někdy označována jako harlekýn, kde základní barvou je čistě bílá. A v neposlední řadě je tu před několika lety tolik diskutované, zbarvení modré. Velikost feny je v kohoutku více než 72 cm a u psů je to více než 80 cm. Váha u je v rozmezí 55 - 75 kg. Doga se dožívá až 10-ti let.

Základní péče o psa

Srst německé dogy je nutné kartáčovat. Čím častěji, tím méně bude doma chlupů. Tedy je pro ni vhodnější ubytování v kotci, ale určitě ne po celý rok. Jestli bude doga chována především doma, potřebuje nutně velké procházky. U německých dog se mohou objevit kostní nádory, dysplazie loketních a pánevních kloubů, ektropium, dogy skvrnité (výjimečně černé) mohou být, dnes již spíše sporadicky, postiženy jednostrannou nebo oboustrannou hluchotou. Dogy jsou jako ostatní velká plemena více náchylné k otočení žaludku (torze). Odchov je díky jejímu enormnímu růstu velmi nákladný. Štěně a mladý pes do 1 roku, potřebuje velmi kvalitní stravu, a to ve velkém množství. Sebemenší zanedbání výživy v období růstu se brzy a negativně projeví. Avšak v dospělosti není na množství stravy tak náročná.

Je vhodné s odběrem štěněte dogy příliš nezahálet a štěně koupit nejlépe mezi 7. - 9. týdnem věku. Avšak pokud toužíte po psovi, se kterým můžete skládat ohromující množství zkoušek z výkonu a jezdit na závody, není na to doga vhodná. Existují sice německé dogy se zkouškou obranářskou či zkouškou všestrannou, ale jejich výcvik vyžaduje nejen jiný přístup, spoustu trpělivosti, včasný začátek, hodně síly, ale také štěstí při výběru štěněte. Navíc výrazné výsledky se nedostaví zrovna brzy, což mnohé odrazuje. Německá doga se dá vycvičit pouze láskou. Tvrdými donucovacími prostředky a tresty se nic nezmůže. Německá doga se snadno urazí a zatvrdí. Se základním výcvikem je potřeba začít co nejdříve, než doga vyroste. A to samozřejmě hravou formou!

Historie plemene německá doga

Za předchůdce německých dog jsou považováni staří býkohryzové, stejně jako psi používaní ke štvaní zvěře a k lovu divočáků. Svým vzrůstem patří mezi mastify a chrty. Doga byla původně lovecké a bojové plemeno. Označení doga patřilo velkým, silným psům, kteří zpočátku nemuseli patřit k žádnému určitému plemeni. Názvy jako ulmská doga, anglická doga, dánská doga, pes na štvaní, pes na divočáky a velká doga později označovaly podle barvy a velikosti různé typy těchto psů. V roce 1878 se v Berlíně dohodlo, že takovýmto psům se bude souhrnně říkat německá doga. V roce 1880 byl v Berlíně sestaven první standard dogy. Známým majitelem a obdivovatelem dog 19. století byl kníže Otto von Bismarck. V dnešní době je německá doga převážně dobrým společníkem.

Více informací o plemeni Německá doga