Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Navarrský ohař

Více informací o plemeni Navarrský ohař

Inzeráty plemene Navarrský ohař

Pro plemeno Navarrský ohař není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Navarrský ohař

Navarrský ohař (Perdiguero Navarro;)

je živý a energický pes, s dobře vyvinutými přirozenými vlastnostmi, a vyváženým a stálým charakterem.

Popis plemene

Navarrský ohař je plemenem loveckých přátelských psů. Jako druhé jméno se užívá Perdiguero navarro. Jednoznačnou zvláštností tohoto psa je rozdvojený nos, tedy hluboká brázda ve středu nosu, táhnoucí se od čela přes celá záda, a čenich nosu). Věřilo se, že tento neobvyklý nos mu dává zvláštní citlivost na pachy, primární důvod, že byl vybrán jako lovecký pes. Dnes je známo, že tato funkce je pouze kosmetický rozdíl.

Perdiguero Navarro je inteligentní, přátelský, věrný a statečný. Jedná se o  velké, sportovní plemeno a potřebuje intenzivní každodenní cvičení. Tito psi mají silný lovecký pud, ale jsou také vynikající společníci. Perdiguero Navarro je temperamentní, vhodný  jako  rodinný pes; je  jemný a laskavý. Když je v  interiéru, je poslušný, nejraději je v blízkosti jeho lidské rodiny.  Jsou přátelský k lidem obecně, a dobře vychází s většinou ostatních psů. Tito psi nemají potřebu  bojovat s jinými psy, ale bude bránit to, co je jeho, pokud je to nutné. Jejich statečnost a oddanost ho předurčuje , aby byly dobrými hlídači.

Charakter, srst a péče

Je živý a energický pes, s dobře vyvinutými přirozenými vlastnostmi, a vyváženým a stálým charakterem.

Využívá se především k nahánění zvěře do sítí.

Navarrský ohař mívá krátkou i dlouhou srst.Potřebuje zajistit dostatek pravidelného pohybu a přiměřenou zátěž. Jeho srst vyžaduje jen málo péče, udržujte ji v čistotě.


 

 

Více informací o plemeni Navarrský ohař