Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Moskevský dlouhosrstý toy teriér ( Ruský toy)

Více informací o plemeni Moskevský dlouhosrstý toy teriér ( Ruský toy)

Inzeráty plemene Moskevský dlouhosrstý toy teriér ( Ruský toy)

Pro plemeno Moskevský dlouhosrstý toy teriér ( Ruský toy) není v současné době žádný inzerát!

Více informací o plemeni Moskevský dlouhosrstý toy teriér ( Ruský toy)

Moskevský dlouhosrstý toy teriér - Ruský toy teriér

Charakteristika

Malý toy teriér může na první pohled vypadat jako čivava. Zatím je to plemeno poněkud neobvyklé, ale jeho doba jistě přijde. Drobný pes každého upoutá svou přátelskou povahou a odvahou.

Historie plemene

Jde o poměrně mladé plemeno. V roce 1958 se ve vrhu krátkosrstých toy teriérů objevilo dlouhosrsté štěně – pejsek. Toho se s nadšením ujala ruská chovatelka Jevgenija Fominična Žarova. Ve snaze udržet u toye dlouhou srst našla podobnou fenku. V roce 1962 se narodil první vrh dlouhosrstých štěňat. Paní Žarová pokračovala dál s chovem a pečlivou selekcí. Díky velkému úsilí a nadšení bylo plemeno v Rusku uznáno už roku 1966. K nám se dostalo v roce 1986 a v současnosti je u nás zapsáno více než 300 jedinců. Ročně naše chovatelské stanice odchovají více než 20 štěňátek. Jejich počet rozrůstá pomalu, neboť fenka mívá ve vrhu pouze 1 - 2 štěňata.

Charakter plemene

Ruský toy je milý, přátelský, veselý, má rád společnost lidí, je prostě takový, jaký má správný společenský pes být. Není agresivní, ale ani bázlivý. Je výborný hlídač, který vás svým štěkotem upozorní na každé nebezpečí. Navíc je se svými proporcemi velmi nenáročný na prostor. Dá se říci, že toto plemeno na svoji slávu teprve čeká. V dnešní době čím dál více lidí hledá psa, který zabere málo místa, je zábavný a dokáže člověka potěšit. Do bytu či dmu je přímo určený. Moskevský toy teriér je navíc velice pohledný a nevšední pes. Je lehký, mrštný a energický, což z něj činí ideálního psa pro agility mini. Ve velikosti se psi a feny moc neliší, ale jejich povaha je výrazně odlišná.

Popis

Drobný a jemný pes. Výšku psů i fen udává standard jednotně: 20 – 28 cm +/- 1 cm. Minimální váha je 1 kg, maximální 3 kg. Chová se v barvách: černá s pálením, hnědá s pálením, modrá s pálením a červená. Srst ruských teriérů se dělí na dvě variety: krátkosrstá a dlouhosrstá. Krátkosrstá má hladkou, přiléhající srst. Dlouhosrstá varieta má 3 - 5 cm dlouhé chlupy, ale srst na hlavě a některých dalších místech je krátká, jinde naopak tvoří praporce. Dlouhá srst na uších vytváří závěsy.

Základní péče

Malý toy teriér není náročný na chov, nebude mu těsno ani v malém bytě. Lidi má rád, tím spíše děti. Rád si hraje, rád sportuje, ale hodí se i pro lidi s méně aktivní. Několik kratších procházek stačí. Je vhodný i pro začátečníky. Další přednost tak malého plemene je fakt, že toho moc nesní a vejde se téměř kamkoli. Proto je poměrně snadné brát ho s sebou.

Také péče o srst je velmi jednoduchá – pejska stačí 1-2x týdně pročesat.

Více informací o plemeni Moskevský dlouhosrstý toy teriér ( Ruský toy)