Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Mexický naháč

Více informací o plemeni Mexický naháč

Inzeráty plemene Mexický naháč

Mexický naháč

Mexický naháč

Nádherný holý tříměsíční kluk mexického naháče Bonaparte hledá svou milující rodinu. Je ve špičkové kvalitě, vhodný na výstavy, chov, jako vynikající společník, pro psí sporty, ale i jen na gauč. Má perfektní nekonfliktní povahu, je z vynikajícího spojení po rodičích z nepříbuzné mexické linie. Toto u nás málopočetné plemeno je velmi inteligentní, učenlivé, nekonfliktní k jiným psům i zvířatům. V dospělosti bude do 40 cm a 8 kg. Do nového domova může odejít ihned, je již očkovaný, odčervený, čipovaný, s Pet pasem, FCI rodokmenem a malou výbavičkou.

Přidáno: 29.12.2014 18:52 | Mexický naháč | Hlavní město Praha

Více informací o plemeni Mexický naháč

Mexický naháč (Xoloitzquintle, xolo )

Povaha plemene Mexický naháč

Mexický naháč je klidný nebojácný pes,šťastný a veselý. Dospělý xolo, jak se mu také říká, je zvíře spíše tiché a klidné. Vrčí a vyje pouze, je-li vyprovokováno, což v žádném případě neznamená, že pes má smutnou nebo zbabělou povahu.Je šťastný, ostražitý, inteligentní a je skvělý hlídač. Štěňata mají, na rozdíl od dospělých jedinců, výrazně kratší nohy a tupý čenich. Také bývají hlučnější, ale později se zklidní. Pes většinou lpí na jednom majiteli, ačkoli zbytek rodiny a další zvířata respektuje také.

Základní péče o psa

Kůže naháče je velice jemná a citlivá, je proto nutné o ni pečovat. Mexickému naháčovi nedělá dobře chladno, proto v zimě chodit ven pouze v oblečku. Na prudkém slunci se může spálit, je nutné pokožku v létě mazat krémem.

Historie plemene mexický naháč

Existují dvě základní teorie, zabývající se původem mexického naháče. Podle jedné pochází z Číny a je potomkem čínského chocholatého psa. Podle druhé teorie pochází přímo z Mexika, anebo se tam dostal z Peru, jeho předkem by byl tedy Peruánský naháč.  Aztékové tyto psy považovali za dar od Boha jménem „Xolotl" a používali ho k různým rituálům. Jeho úkolem bylo převádět duše na druhý břeh.  Naháčovo hřejivé tělo prý léčilo nemoci jeho pána.

 

Více informací o plemeni Mexický naháč